У Вінниці відбувся ІІІ єпархіальний фестиваль-конкурс колядок «Різдвяні дзвіночки». ФОТО

У Вінниці відбувся ІІІ єпархіальний фестиваль-конкурс колядок «Різдвяні дзвіночки». ФОТО

picture16 січня у одному з найбільших концертних залів Вінниці – залі будинку офіцерів відбувся заключний концерт ІІІ єпархіального фестивалю-конкурсу «Різдвяні дзвіночки», започаткованого з благословення архієпископа Вінницького і Могилів-Подільського Симеона. Участь у концерті взяли одинадцять дитячих колективів - переможців першого етапу фестивалю, який проводився в усіх благочиннях єпархії, а також два колективи, які брали участь у фестивалі не у якості конкурсантів, а як гості. Один з них – дитячий хор Спасо-Преображенського кафедрального собору під керівництвом Наталії Кременюк відкрив концертну програму низкою колядок, які хор незабаром виконуватиме у Польщі на XV Міжнародному фестивалі східнослов’янських колядок. Прекрасні враження у глядачів залишив й виступ дитячих недільної школи та хору Хрестовоздвиженського храму м. Вінниці, які вразили своєю яскравістю і дитячою безпосередністю.

Учасників фестивалю на початку конкурсної прорами привітав архієпископ Симеон Владика підкреслив, що головне призначення цього конкурсу – дати можливість дітям проявити свої здібності і таланти і ними прославити Новонародженого Христа. Архієрей побажав глядачам фестивалю приємних і яскравих вражень, а учасникам конкурсу  - Божої допомоги і благословення.

Серед конкурсантів журі під головуванням настоятеля Вознесенського храму м. Вінниці, співака і композитора протоієрея Агафангела Давидовського обрало трьох найкращих. Першої премії фестивалю цього року був удостоєний дитячий колектив з с. Сеферівки Барського району, другої – об’єднаний колектив жмеринської дитячої школи мистецтв та недільної школи Олександро-Невського собору. А третьою премією була нагороджена юна співачка Саша Дацько з смт. Томашпіль, яка виконувала колядки акапельно.Її спів вразив усіх глядачів і членів журі, а особливо доцента Вінницького державного педагогічного університету, кандидата мистецтвознавства Володимира Михайловича Синиціна, який і вручив дівчинці грамоту та грошову премію від організаторів.

Ще декілька колектиівів були особливо відзначені серед інших учсників. Зокрема дитячий ансабль недільної школи, яка діє при наймолодшому монастирі єпархії – Спасо-Преображенському, що у с. Галайківці Мурованокуриловецького району. Гарно виконали колядки і дівчатка з сімейного дуету протоієрея Олега Кожушного, які представляли на фестивалі Калинівське благочиння. Ці два колективи були відзначені особливими нагородами, які вручали керівники єпархіальних відділів по роботі з молоддю (ієрей Олексій Юрчик) та соціального (протоієрей Адріан Рішко).

Спеціальний подарунок від владики Симеона – великий пухнастий заяць був подарований найменшому учаснику свята півторарічному хлопчику, котрий у костюмі ангелочка вперше вийшов на сцену з колективом недільної школи Покровського храму м. Вінниці і протягом усього втступу старанно брав участь у дійсті, яке показували його старші колеги.

Загалом усі маленькі учасники і гості свята, які були присутні у залі, не залишилися без подарунків. Усі діти отримали солодощі на пам’ять про гарне свято, під яас якого вони разом славили Новонародженого Спасителя світу.

Прес-служба Вінницької єпархії.

Переглядів 2857