2 листопада
2015 р.
Чудотворна ікона Плащаниця Божої Матері прибула до Вінниці

2 листопада, перед початком вечірнього богослужіння, до Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці прибула чудотворна ікона Єрусалимська Плащаниця Пресвятої Богородиці, яка відвідує єпархії Української Православної Церкви у рамках Хресної ходи Миру «Україна під Покровом Пресвятої Богородиці».

Святиню зустрічав митрополит Вінницький і Барський Симеон з духовенством вінницьких храмів. Прийнявши до рук Плащаницю, владика благословив нею місто на чотири сторони світу з молитвою і проханням про благословення Божої Матері і Її Божественного Сина Господа Ісуса Христа.

Після того, як Плащаниця була внесена до собору, митрополит Симеон звернувся із архіпастирським словом до духовенства і парафіян. Владика закликав усіх до посиленої молитви за мир в душах і родинах, у місті і в країні, за спокій, порозуміння і благословення для всього народу України. «Божа Матір прийшла у Своїй чудотворній іконі, щоб утішити нас, укріпити і заспокоїти в цей непростий час, щоб покрити Своїм покровом і дати нам все те корисне і необхідне, чого ми будемо просити у Неї у ці кілька днів Її особливої милості до нас» - наголосив архіпастир.

Митрополит Симеон з духовенством прочитав перед іконою Плащаницею акафіст Успінню Божої Матері, після чого очолив всенічне бдіння. Впродовж усього часу, поки тривало богослужіння, перед Плащаницею не припинявся потік людей, які з молитвою прикладалися до святині і просили допомоги, захисту і милості у Божої Матері.

Ікона Плащаниця Пресвятої Богородиці перебуватиме у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці до 14 години 4 листопада. Протягом усього часу перед нею будуть звершуватися молебні і акафісти. 3 і 4 листопада з 9.00 у соборі будуть правитися Божественні літургії, які звершуватимуть архієреї з України і Польщі. 3 листопада, після літургії митрополит Симеон прийматиме вітання від духовенства і парафіян із днем народження.

Прес-служба Вінницької єпархії