23 жовтня
2016 р.
Архієрейське богослужіння у Лемешівському монастирі. Представлення нового намісника обителі
23 жовтня, у 18-ту Неділю після П'ятидесятниці, день пам'яті святих отців VII Вселенського собору та собору Волинських святих, митрополит Вінницький і Барський Симеон відвідав Свято-Іоанно-Богословський Лемешівський чоловічий монастир. Владика Симеон очолив Божественну літургію у храмі святого апостола і єванегліста Іоанна Богослова. Його Високопреосвященству співслужили братія монастиря у священному сані та духовенство Вінницької єпархії.

Під час богослужіння митрополит Симеон возвів ієромонаха Марка (Барановського) у сан архімандрита. По закінченні літургії владика вручив отцю Марку ігуменський посох. Архіпастир привітав архімандрита Марка та побажав Божої допомоги у його новому служінні Богу, людям і братії обителі. Архімандрит Марк у свою чергу подякував владиці Симеону за довіру та попросив молитов за себе і за братію.
 
Довідка:

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 18 жовтня 2016 року (журнал №40) ієромонаха Марка (Барановського) призначено на посаду намісника Свято-Іоанно-Богословського Лемешівського чоловічого монастиря Вінницької єпархії Української Православної Церкви (с. Лемешівка Калинівського району Вінницької області) з возведенням у сан архімандрита.

Архімандрит Марк (Барановський Михайло Володимирович) є насельником Свято-Іоанно-Богословського Лемешівського монастиря з часу його заснування, - з 1999 року. Весь цей час виконував обов’язки помічника настоятеля обителі з адміністративних і господарських питань. Після смерті настоятеля архімандрита Феодосія (Шклярука), який відійшов до Бога 24 серпня 2016 року, 27 серпня, за погодженням з братією обителі, ієромонах Марк Указом Високопреосвященнішого Митрополита Вінницького і Барського Симеона був призначений тимчасово виконуючим обов’язки настоятеля.

Прес-служба Вінницької єпархії