15 лютого
2017 р.
Митрополит Симеон відвідав церемонію закриття Міжнародного пісенного флешмобу, ініційованого священиком Вінницької єпархії
15 лютого в Арт-галереї «Інтершик» відбулося урочисте закриття Міжнародного флешмобу «#Щедрик100challenge», присвяченого 100-річчю першого виконання всесвітньовідомої музичної обробки Миколи Леонтовича «Щедрик». 

Флешмоб був ініційований священиком Вінницької єпархії ієреєм Назарієм Давидовським, котрий також є керівником хорової капели «Соломія» Вінницького педагогічного коледжу. Понад да місяці тому цей хор виконав «Шедрик» і запросив до виконання інші хорові колективи, які передавали естафету все далі і далі. За 76 днів, поки тривав флешмоб ця естафета облетіла понад півсотні міст у десяти країнах світу. «Щедрик» співали Україні, Польщі, Іспанії, Франції, Росії, Білорусії, Фінляндії, Туреччиніі. З часом ініціатива перетнула океан, і твір Леонтовича українською мовою прозвучав в США і Канаді. Всього у флешмобі взяли участь понад 170 колективі і виконавців, котрі заспівали і заграли «Щедрик» на різних інструментах.

На урочистому закритті флешмобу були представники і керівників колективів, які брали у ньому участь, а також почесні гості, серед яких митрополит Вінницький і Барський Симеон, голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, представники влади області і міста Вінниці.

Митрополит Симеон привітав присутніх зі святом Стрітення Господнього,яке відзначалося того дня. Звертаючись до організаторів флешмобу і безпосередньо до о. Назарія Давидвського, владика висловив вдячність за чудову ініціативу, яка зуміла об’єднати тисячі людей у любові до України і до української культурної спадщини. Митрополит Симеон наголосив, що невипадково ініціатива популяризації «Шедрика» вийшла від вінницького священика, адже і і сам Микола Леонтович, який народився на Вінниччині, походив з родини священика і отримав освіту в духовній семінарії. 

Отця Назарія та його хор «Соломія» і всіх учасників флешмобу привітав голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, який підкреслив, що музика, яка прозвучала під час проведення флешмобу, стане чудовим наповненням, «душею» музею Леонтовича, який обласна влада відкрила у 2015 році у рідному селі композитора – Марківці Теплицького району і до якого будуть передані усі відеозаписи учасників флешмобу.

Отець Назарій Давидовський розповів, що сам він не очікував такого гучного резонансу, який спричинила мистецька ініціатива, започаткована його хоровим колективом. Священик зазначив, що 15 лютого є не лише днем завершення флешмобу «#Щедрик100challenge», а й початком святкування 140-річчя від дня народження Миколи Лентовича. І одразу ж після цього о. Назарій та хор «Соломія» вже в рамках святкування виконали для глядачів ще один твір композитора «Ой, зійшла зоря».

Прес-служба Вінницької єпархії