4 липня
2017 р.
Як працювати із сім’ями на парафіях? – обговорювали у Вінниці
4 липня у м. Вінниці відбувся виїзний регіональний семінар Місії Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї. «Методологія роботи з сім’ями на парафіях». На захід зібралися понад 300 учасників – сім’ї священиків Вінницької, Тульчинської та Могилів-Подільської єпархій. Семінар направлений на покращення роботи єпархіальних відділів у справах сім’ї та допомогу духовенству у налагодженні активної роботи з сім’ями на парафіях.

Роботу семінару очолили керуючий Вінницькою єпархією митрополит Вінницький і Барський Симеон та Голова Місії Синодальний відділ УПЦ у справах сім’ї архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, котрі звернулися до присутніх з вітальним словом. За дорученням своїх правлячих архієреїв вітальне слово учасникам семінару від митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана зачитав завідуючий відділом з представницької роботи та міжєпархіальних зв’язків Тульчинської єпархії протоієрей Роман Рудаков, від митрополита Могилів-Подільського і Шаргородського Агапіта – протоієрей Олександр Савчук. Отець Олександр також виступив з презентацією роботи очолюваного ним відділу справах сім’ї Могилів-Подільської єпархії.

Досвідом роботи з духовенством сусідніх єпархій поділились також керівники сімейних відділів Вінницької єпархії – протоієрей Агафангел Давидовський, та Тульчинської єпархії – протоієрей Григорій Курдій. Офіційну частину підсумував виступ заступника керівника Місії УПЦ у справах сім’ї ієрея Іоанна Ружицького.

Враховуючи присутність на семінарі окрім священиків їхніх дружин, для них був цікавим виступ керівника відділу у справах сім’ї Львівської єпархії протоієрея Михаїла Коника та його дружини Мар’яни, який був присвячений різним аспектам служіння сім’ї священика. Працюючи у тандемі, о. Михаїл і м. Мар’яна розкрили перед присутніми своє бачення цієї теми, поділилися власним досвідом і напрацюваннями. Окремі аспекти, такі як зовнішній вигляд і проповідь сім’ї священика власним прикладом викликали жваву дискусію за участю духовенства.

Своїми враженнями від доповіді поділилися секретар Вінницького єпархіального управління протодиякон Владислав Демченко та гість із Києва – Ігумен Валеріан (Головченко). Отець Валеріан є заступником Голови Синодального Відділу УПЦ у справах молоді з питань патріотичного виховання молоді та членом редколегії і постійним автором журналу «Отрок.ua». Його емоційні і точні зауваження стали «родзинкою» семінару. А виступ отця Валеріана, який він присвятив питанням підготовки молоді до сімейного життя та усвідомлення ними сенсу шлюбу, викликав інтерес абсолютно в усіх присутніх на семінарі.

Після перерви були обговорені тема духовної та психологічної підтримки сімей військових, щодо якої о. Валеріаном були надані практичні рекомендації з досвіду психологічної реабілітації, а також тема запровадження курсів підготовки до шлюбу на парафіях УПЦ, щодо якої також були представлені практичні поради.

В рамках семінару журналіст провідних українських ЗМІ надав поради щодо щодо ефективного висвітлення Церковного життя парафій в медіапросторі. А наприкінці роботи семінару був представлений проект «Наставництво для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», який передбачає залучення священиків і вірян до опіки над дітьми-сиротами, які перебувають у інтернатах, і в рамках цього проекту у особі віруючих людей отримують наставників, котрі регулярно спілкуються з ними, надають різнобічну допомогу, а по досягненні повноліття сприятимуть соціальній адаптації випускників інтернатів і дитячих будинків.

По завершення роботи семінару усі його учасники піднесли подяку Богові. Голва Синодального відділу Місія УПЦ у справах сім’ї архієпископ Пантелеімон подякував Предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за благословення на проведення семінару; Митрополиту Симеону – за організацію, а митрополитам Іонафану та Агапіту – за сприяння його роботі. Усім учасникам владика Пантелеімон подякував за активну участь і цікаву змістовну дискусію.

Прес-служба Вінницької єпархії

Фотоальбом на FLICKR