5 вересня
2017 р.
Книгу про історію сільської парафії та родину поета Степана Руданського написав вінницький священик
Днями вийшла із друку книга вінницького священика протоієрея Бориса Пентюка, яка називається «З вірою в майбутнє. Нариси церковної історії с. Павлівки». Це – історичне дослідження, у кому відображена історія парафії с. Павлівки Калинівського району Вінницької області, починаючи з ХVIII століття до сьогодення. 

У книзі розповідається про храми, які існували у селі у різні часи – від перших дерев’яних, до сьогоднішнього двохпрестольного, будівництво якого продовжується, та про долі священнослужителів. Особливо цікавими для дослідників церковної і світської історії є сторінки книги, присвячені поету Степану Руданському і його родині. Читач, зокрема дізнається, що мати поета була родом з Павлівки, з родини місцевих священиків і що у Павлівці Степан проводив свої дитячі роки. 

Окремий розділ книги розповідає про сучасне духовне життя у Павлівці, про молитви, які щодня читають прості парафіянки, про те, як у Павлівці проходять різні духовні події. Ще один розділ присвячений духовній поезії павлівчан. У книзі також розповідається про музей «Родинна оселя», одним з засновників якого є автор книги отець Борис Пентюк. 

Книга «З вірою в майбутнє» видана у рамках заходів з нагоди «Року історичної пам’яті, яким оголошений 2017 рік у Вінницькій єпархії. Це вже друге історичне дослідження протоієрея Бориса Пентюка. Перша його книга, видана минулого року, була присвячена історії Шаргородського Свято-Миколаївського чоловічого монастиря.

Прес-служба Вінницької єпархії