9 жовтня
2017 р.
Митрополит Симеон звершив богослужіння у с. Павлівка, яке найбільше постраждало від вибухів під Калинівкою
9 жовтня, у день пам’яті святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова, митрополит Вінницький і Барський Симеон відвідав с. Павлівку Калинівського району. Архіпастир звершив Божественну літургію у місцевому храмі ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість», який знаходиться поблизу нового храму, що будується на честь апостола Іоанна Богослова. Його Високопреосвященству співслужили священики району на чолі з благочинним протоієреєм Володимиром Розманом. Під час літургії підносилась молитва за Україну, за мир у Державі, а також сугуба молитва за місцевих жителів, які постраждали від вибухів на військових складах поблизу Калинівки.

По завершенні богослужіння  митрополит Симеон звернувся до вірян. Архіпастир нагадав слова Господа Ісуса Христа, звернені до Його сучасників після падіння Силоамської вежі, в результаті якого загинули люди: «ті вісімнадцять, що башта на них була завалилась в Силоамі й побила їх, чи думаєте, що ті винні були більш за всіх, що в Єрусалимі живуть. Ні, кажу вам…». Отже, якщо Господь послав важке випробування жителям Павлівки, то це не означає, що вони винні і грішніші більше за інших. Архіпастир підкреслив, що усі люди недосконалі і грішать проти Правди Божої, а кожне випробування, яке посилає Господь окремій людині чи суспільству в цілому, повинні спонукати до покаяння та виправлення життєвих шляхів. І для того, щоби лихо не повторилося, усім людям варто пам’ятати Божі заповіді і намагатися жити за ними. Сказавши слова втіхи і підтримки жителям Павлівки, митрополит Симеон привітав їх з престольним святом храму, який будується у їхньому селі і побажав молитовного покрову Божої Матері і святого апостола Іоанна Богослова.

Підтримати мешканців с. Павлівки разом з місцевою владою прибув і голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій. Очільник області подякував жителям села за розуміння та жертовність, проявлені під час трагедії. Також голова передав настоятелю місцевої парафії протоієрею Сергію Лісніченко в дар для храму ікону Божої Матері «Всіх скорботних радість».

По закінченню урочистостей у храмі митрополит Симеон разом з очільниками області та району відвідав Павлівську загальноосвітню школу. 9 жовтня після півторатижневої перерви діти знову сіли за парти. Цього дня вони слухали не лише звичайні уроки, а й проходили навчання з цивільної оборони. Владика Симеон та Валерій Коровій поспілкувався з дітьми та оглянули приміщення школи і хід ремонтних робіт. Директор школи зазначила, що ще тиждень тому майже в жодному класі не було вцілілої стелі та вікон. 

Прес-служба Вінницької єпархії

Фотоальбом на FLICKR