6 лютого
2018 р.
Архіпастир звершив Всенічне бдіння у кафедральному соборі
6 лютого, ввечері, митрополит Вінницький і Барський Симеон у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці звершив Всенічне бдіння напередодні свята ікони Божої Матері, іменованої «Утамуй мої печалі», дня пам'яті святителя Григорія Богослова та священномученика Володимира, митрополита Київського. Під час богослужіння духовенство й парафіяни мали змогу приложитися до ікон з частками мощей цих святих угодників Божих. По завершенні полієлею Архіпастир звернувся до вірян зі словами настанови, а також благословив усіх через помазання святим єлеєм.
Довідка:

7 січня 2018 року виповнюється 100 років з дня мученицької кончини митрополита Володимира (Богоявленського).

7 січня 1918 року озброєні люди увірвалися в покої митрополита Володимира і після знущань над ним вивели його за стіни Лаври та розстріляли. Перед смертю архіпастир звершив молитву, благословив своїх убивць і сказав: «Господь вас хай простить». Знайдене братією тіло  священномученика було понівечене безліччю колотих і вогнепальних ран.

Чесні мощі священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького, були знайдені влітку 1992 року і покладені в Дальніх печерах Києво-Печерської Лаври.
Прес-служба Вінницької єпархії