7 лютого
2018 р.
Керуючий єпархією звершив Божественну літургію у кафедральному соборі
7 лютого, у день свята ікони Божої Матері, іменованої «Утамуй мої печалі», дня пам'яті святителя Григорія Богослова та священномученика Володимира, митрополита Київського, митрополит Вінницький і Барський Симеон звершив Божественну літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці. За богослужінням Архіпастирю співслужили соборні священики.

Після відправи митрополит Симеон привітав усіх зі святом, а також звернувся до духовенства та вірян з проповіддю, у якій особливо наголосив про історичні події ХХ сторіччя. Архіпастир закликав до посиленого покаяння та виправлення духовного життя, аби не повторювати помилок минулого.
Довідка:

7 січня 2018 року виповнюється 100 років з дня мученицької кончини митрополита Володимира (Богоявленського).

7 січня 1918 року озброєні люди увірвалися в покої митрополита Володимира і після знущань над ним вивели його за стіни Лаври та розстріляли. Перед смертю архіпастир звершив молитву, благословив своїх убивць і сказав: «Господь вас хай простить». Знайдене братією тіло  священномученика було понівечене безліччю колотих і вогнепальних ран.

Чесні мощі священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького, були знайдені влітку 1992 року і покладені в Дальніх печерах Києво-Печерської Лаври.
Прес-служба Вінницької єпархії