8 травня
2018 р.
Митрополит Симеон помолився та поклав квіти до місць захоронень військових і військовополонених, які загинули під час Другої світової війни

8 травня, напередодні Дня Перемоги над нацизмом, в День пам'яті та примирення, митрополит Вінницький і Барський Симеон відвідав місця захоронень воїнів, які обороняли м. Вінницю у роки Другої світової війни та місця останнього спочинку військовополонених.

Зокрема, Владика та священики міських храмів поклали квіти до Меморіалу загиблим воїнам та до пам'ятного знаку Небесній сотні та загиблим воїнам в АТО. Потім священнослужителі звершили заупокійне богослужіння, під час якого пом'янули усіх хто загинув у страшні роки Другої світової війни, а також на Сході України.

Цього ж дня, біля Меморіального комплексу присвяченому загиблим у боях за звільнення міста Вінниці від фашистських загарбників відбувся пам'ятний захід, у якому взяли участь ветерани, представники Штабу Військово-повітряних Сил України, студенти та учні шкіл. Митрополит Симеон звернувся до присутніх із архіпастирським словом, в якому підкреслив значення подвигу загиблих воїнів і необхідність молитовної пам’яті про них та усіх жертв Другої світової війни. Потім Владика зі священиками звершили заупокійне богослужіння. На цьому місці поховано 240 загиблих воїнів. Помолившись за спокій їхніх душ, митрополит Симеон разом із священиками поклали квіти до Меморіалу та могил воїнів.

Також Керуючий єпархією відвідав Меморіал-поховання страчених військовополонених, який знаходиться на місці німецького табору (Шталаг 329) полонених солдат та сержантів. Багатьох з війсковополонених відправляли на роботи по будівництву ставки «Вервольф». Митрополит Симеон та священики звершили на місці поховання заупокійне богослужіння та поклали квіти до могил загиблих.

Наостанок владика Симеон відвідав пам’ятник встановлений у смт. Стрижавка на місці поховання більше 14 тисяч воїнів, які будували ставку «Вервольф». Тут також було звершено заупокійне богослужіння. Архіпастир та священики пом'янули закатованих фашистами у 1941-1943 роках поблизу гітлерівської ставки «Вервольф». Разом з Архієреєм і духовенством у молитві взяли участь голова Вінницької районної державної адміністрації Михайло Демченко та голова Стрижавської селищної ради Таїсія Короленко.

По завершенні богослужіння були покладені квіти на братські могили та до пам’ятника загиблим воїнам. Крім радянських військових тут поховані громадяни Польщі, Чехії, Норвегії та інших країн.

Прес-служба Вінницької єпархії

Читайте наші новини у Telegram

Фотоальбом на FLICKR