29 травня
2018 р.
Митрополит Симеон молитовно вшанував Зіновинський образ Божої Матері

29 травня, на третій день Святої Трійці, у свято подільської святині - Зіновинської ікони Пресвятої Богородиці, митрополит Вінницький і Барський Симеон разом з благочинними та іншими священиками Вінницької єпархії звершив святкову Божественну літургію у с. Шевченково Літинського району.

Богослужіння відбулось під відкритим небом, на площі біля храму Усікновення глави Іоанна Предтечі та біля будівництва нового храму на честь Зіновинської ікони Божої Матері.

Після літургії був звершений молебень перед чудотворним образом Зіновинської Пресвятої Богородиці, який прославився чудесами благодатної допомоги і зцілень віруючих. По закінченні відправи митрополит Симеон звернувся зі словами повчання до присутніх та привітав усіх зі святом.

Довідка:

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 27 жовтня 2015 року загальноцерковне святкування на честь Зіновинського образу Богородиці встановлено у вівторок першої седмиці після П’ятидесятниці. «Зіновинська» ікона відома чудесами, які являла через неї Божа Матір, починаючи з XVII століття. Це - зцілення від паралічу, пухлин, хвороб очей. Ікона має особливість – очі Божої Матері на образі майже повністю закриті. Однак у 2004 році, після чудесної події, коли ікона засяяла серед ночі, люди помітили, що очі у Божої Матері на «Зіновинському» образі відкрилися. В той же час на точній копії, яка зберігалася у тому ж с. Шевченково, очі залишилися закритими. До ікони постійно приїжджають паломники не лише з України, а й далеко з-за її меж.

Прес-служба Вінницької єпархії

Читайте наші новини у Telegram