9 серпня
2018 р.
Митрополит Симеон оглянув будівництво храму та відвідав музей старожитностей у Калинівському районі

9 серпня митрополит Вінницький і Барський Симеон відвідав село Павлівку Калинівського району. У супроводі протоієрея Бориса Пентюка, який народився у цьому селі та духовенства міста Вінниці Владика оглянув перше кладовище Павлівки. На ньому поховані священики, які в різний час служили у селі та землевласники. Також, на кладовищі похований священик Порфирій Добротворський - дідусь відомого поета Степана Руданського, який народився у Павлівці, а також інші родичі поета. Митрополит Симеон та священики звершили заупокійну молитву за усіма похованими на кладовищі та оглянули місцеперебування каплички, яка не збереглась до наших днів.

Потім Архіпастир разом зі священиками оглянули хід будівництва храму святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова. Храм будується під керівництвом настоятеля протоієрея Сергія Лісніченко і знаходиться поруч зі старою церквою. Також планується облаштування нижнього храму на честь преподобного Сергія Радонезького.

Після цього митрополит Симеон та супроводжуючі відвідали місцевий музей старожитностей "Родинна оселя". Музей організував протоієрей Борис Пентюк, автор книги «З вірою в майбутнє. Нариси церковної історії с. Павлівки». Священик показав гостям різні старожитності - горщики, праски, вишиванки та інші старовинні речі зібрані ним у батьківській хаті. Отець Борис провів екскурсію для відвідувачів та розповів гостям історію деяких речей.

Прес-служба Вінницької єпархії

Читайте наші новини у Telegram

Фотоальбом на FLICKR