11 серпня
2018 р.
Різдво святителя Миколая. Престольне свято у Лемешівському монастирі (ФОТО, ВІДЕО)

11 серпня, у день свята Різдва святителя Миколая Чудотворця, митрополит Вінницький і Барський Симеон та архієпископ Городницький Олександр звершили Божественну літургію в Лемешівському монастирі святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова в храмі Різдва святителя Миколая. Архіпастирям співслужили братія та гості монастиря у священному сані.

За богослужінням молилась настоятелька Свято-Троїцького Браїлівського монастиря ігуменя Антонія (Стеценко).

Після Літургії відбулась хресна хода навколо храму, по завершенні якої, митрополит Симеон виголосив повчальне  слово і привітав настоятеля обителі архімандрита Марка (Барановського), братію та паломників монастиря з Престольним святом, побажавши молитовного заступництва святителя Миколая.

Довідка:

Різдво святителя Миколая Чудотворця - древнє свято. Спочатку його урочисто відзначали тільки в Патарі, де народився святитель, і в Мирах Лікійських, що в Малій Азії - там святитель Миколай ніс своє архіпастирське служіння. На території Нікейської імперії святкування Різдва угодника Божого поширилося завдяки лицарям-хрестоносцям. Певно, звідти ця традиція потрапила і в Київську Русь.

Відновлення святкування Різдва святителя Миколая в Українській Православній Церкві відбулось у 2004 р.

У Лемешівському чоловічому монастирі Вінницької єпархії знаходиться храм присвячений Різдву святителя Миколая.

Прес-служба Вінницької єпархії

Читайте наші новини у Telegram

Фотоальбом на FLICKR