13 вересня
2018 р.
Розпочались урочистості з нагоди свята Собору Вінницьких святих та Дня Ангела митрополита Симеона

13 вересня, напередодні дня свята Собору Вінницьких святих, церковного новоліття та пам’яті преподобного Симеона Стовпника, У Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Вінниці було звершено урочисте Всенічне бдіння на честь святих покровителів Вінниччини та преподобного Симеона.

Святкове Всенічне бдіння з літією звершили митрополити: Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, Вінницький і Барський Симеон, Володимир-Волинський і Ковельський Володимир та архієпископ Бучанський Пантелеімон. Владикам співслужили священики міста Вінниці, духовенство кафедрального собору та гості у священному сані.

Після полієлею, на якому священики на чолі з владиками заспівали величання Собору Вінницьких святих та преподобному Симеону, Керуючий Вінницькою єпархією привітав владик, священиків і мирян з наступаючим святом.

Довідка:

Свято на честь Собору Вінницьких святих встановлене Священним Синодом Української Православної Церкви 1 квітня 2015 року. У Собор зараховані 15 подвижників, життя і подвиг яких пов'язані з Вінниччиною: святителі Петро Могила, Амвросій (Полянський), Феодосій Чернігівський; преподобні Антоній Печерський, Феодор Острозький, Феофіл Київський; священномученики Олександр (Петровський), Інокентій (Тихонов), Порфирій (Гулевич), Іоанн Мельниченко, Олексій Воробйов і преподобномученики Іоанн (Лаба), Василь (Мазуренко), Євтихій (Качур), Геннадій (Ребеза). Впереше в історії богослужіння на честь Собору Вінницьких святих відбулось 14 вересня 2015 року.

Прес-служба Вінницької єпархії

Читайте наші новини у Telegram

Фотоальбом на FLICKR