14 вересня
2018 р.
Свято Вінницьких святих і День Ангела митрополита Симеона відзначили у Вінниці

14 вересня, у свято Собору Вінницьких святих, в день церковного Новоліття, день пам'яті преподобного Симеона Стовпника та 85-річчя утворення Вінницької єпархії у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Вінниці була звершена урочиста Божественна Літургія, яку очолили митрополити: Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, Вінницький і Барський Симеон, Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Бучанський Пантелеімон та єпископ Никодим (Молдова). Архієреям співслужили священики Вінницької єпархії, а також гостями у священному сані.

Із святом Вінницьких святих цього дня Вінницька єпархія відзначала День Тезоіменитства Правлячого Архієрея - митрополита Симеона. З цієї нагоди під час Літургії підносилися сугубі молитви за Архіпастиря.

Перед початком богослужіння, а також під час Літургії підносилися молитви за упокій спочилого вінницького архіпастиря митрополита Макарія (Свистуна), котрий похований на території собору і якому цього року 14 вересня виповнилося б 80 років. Також усі молилися за спочилих архієреїв, священиків і вірян Вінницької єпархії.

Після Літургії був відправлений молебень всім святим землі Вінницької і преподобному Симеону Стовпнику.

По закінченні богослужіння митрополита Симеона привітали архієреї. Також від імені духовенства свого Архіпастиря привітав благочинний І Вінницького міського благочиння протоієрей Богдан Маліновський.

Слова вітання на адресу митрополита Симеона прозвучали від керівників області і міста Вінниці та від керівництва силових структур. Зокрема Владику привітали голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник, заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк, заступник міського голови Сергій Чорнолуцький та голова управління Служби безпеки України у Вінницькій області Володимир Пахнюк.

Владика Симеон також приймав вітання від архієрейського хору, та дитячо-молодіжного хору "Панагія" і парафіян, які висловлювали найщиріші добрі побажання своєму Архіпастирю.

Прес-служба Вінницької єпархії

Читайте наші новини у Telegram

Фотоальбом на FLICKR