14 вересня
2018 р.
У Вінниці відбулися урочистості з нагоди 1030-ліття Хрещення Київської Русі

14 вересня у Вінницькому обласному українському академічному музично-драматичному театрі ім. М.Садовського відбулася урочиста академія та концерт, присвячені 1030 річчю Хрещення Київської Русі-України. На заході були присутні керівники обласної і міської влади, представники духовенства різних християнських конфесій та мешканці м. Вінниці. Організатором свята виступили обласна рада Церков та релігійних організацій спільно із обласною владою.

З вітальним словом до присутніх звернувся митрополит Вінницький і Барський Симеон. Архіпастир побажав усім вірити і тримати віру, яку приніс у Київ святий великий рівноапостольний князь Володимир. Владика наголосив, що віра полягає не лише у визнанні Бога, а у довірі Його мудрості і любові, які допомагають пережити усі випробування і уміти радіти у будь-яких обставинах. Владика побажав усім вчитися радіти щодня і сприймати усе, що посилає Бог із вдячністю Йому.

Митрополит Симеон також привітав усіх із початком індикту або з церковним новим роком, який відзначається саме 14 вересня (1 вересня за старим стилем). Крім цього 14 вересня є днем пам’яті усіх святих землі Вінницької. Владика нагадав, що цей рік є особливим для Вінницької єпархії, яка відзначає 85-річчя від дня свого утворення. Тому, як підкреслив митрополит, невипадково, що саме цей день став днем, коли на Вінниччині відзначають 1030-річчя Хрещення Київської Русі.

14 вересня також є днем пам’яті преподобного Симеона Стовпника – небесного покровителя митрополита Симеона. З цієї нагоди владику привітали інші члени ради Церков, які були присутні на урочистостях.

З вітальним словом до гостей і учасників свята звернувся митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, котрий нагадав про плоди Володимирова Хрещення, головним з яких є віра, яка дає можливість кожному, хто її приймає, увійти у радість Царства Христового.

Разом із архіпастирями і представниками конфесій на свчткову сцену піднялися керівники області. Вітальні слова прозвучали від голови Вінницької облдержадміністрації Валерія Коровія, голови обласної ради Анатолія Олійника, керуючого справами міської ради Сергія Чорнолуцького. Після привітань митрополиту Симеону і іншим керівникам конфесій Вінниччини були вручені Подяки від обласної влади за вагомий внесок у розвиток духовності в регіоні, сприяння миру, порозумінню і злагоді у суспільстві.

Після театралізованого прологу і урочистих вітань відбувся концерт, у якому брали участь Архієрейський хор Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці (диригент – заслужений працівник культури України Олександр Холява ), Дитячо-молодіжний хор «Панагія» Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці (диригент Наталія Кременюк), Архієрейський хор Київської та всієї України Архієпископії Православної Старообрядницької церкви, симфонічний оркестр обласної філармонії ім.М.Леонтовича (головний диригент Василь Журбенко, художній керівник заслужений діяч мистецтв України Георгій Курков), а також солісти обласної філармонії.

Серед творів були богослужбові піснеспіви, духовні канти, народні пісні та арії з опер. На завершення був виконаний духовний гімн України «Боже Великий єдиний» та многоліття.

Прес-служба Вінницької єпархії

Читайте наші новини у Telegram

Фотоальбом на FLICKR