15 вересня
2018 р.
У Браїлівському монастирі урочисто відсвяткували 1030-річчя Хрещення Київської Русі та пам’ять преподобних Антонія і Феодосія Печерських

15 вересня, в день пам’яті преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських, у Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі відбулася святкова Божественна літургія, яку звершили митрополити: Вінницький і Барський Симеон, Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископи: Бучанський Пантелеімон, Городницький Олександр та єпископи: Єдинецький і Бричанський Никодим, Ладижинський Сергій, а також священики Вінницької єпархії.

Богослужіння було присвячене святкуванню 1030-річчя Хрещення Київської Русі у Вінницькій єпархії та престольному святу нижнього храму головного собору Браїлівської обителі і відбувалося у Троїцькому соборі монастиря.

Під час відправи митрополит Симеон нагородив клірика Браїлівського монастиря диякона Діонісія Розпутного богослужбовою нагородою – подвійним орарем.

Після Євангелія секретар Вінницького єпархіального управління зачитав Архіпастирське звернення до духовенства і вірян з нагоди 1030-ліття Хрещення Київської Русі. У зверненні зазначалося, що для християн, найважливішим спадком рівноапостольного князя Володимира, який передається з покоління в покоління, є свята Православна віра, яка преобразила його самого і його народ, який поступово навчався жити за високими Євангельськими ідеалами. Головне значення Православної віри полягає у тому, що вона відкриває віруючій людині шлях до Бога і спасіння душі. У зверненні великої уваги було приділено тому, якою має бути віра, щоби привести до спасіння і принести плоди і успіх у пастирському служінні і християнському свідченні, яке повинні нести у світ християни. У приклад наводилася віра святого рівноапостольного князя Володимира, яка була живою і дієвою.

У зверненні згадувалося й про іншу ювілейну дату – 85-річчя утворення Вінницької єпархії, яке відзначається цього року. Саме тому серед молитов Літургії цього святкового дня підносилися заупокійні прохання про спочилих архіпастирів і пастирів, дияконів, монахів, ктиторів і парафіян храмів єпархії.

По закінченні Літургії та хресної ходи навколо обителі митрополит Симеон привітав усіх учасників святкової служби, а також настоятельку Браїлівської обителі ігуменю Антонію і сестер з ювілеєм Хрещення Київської Русі та престольним святом, і подякував архієреям, які прибули на свято за спільну Євхаристійну молитву.

Прес-служба Вінницької єпархії

Читайте наші новини у Telegram

Фотоальбом на FLICKR