5 жовтня
2018 р.
Священики-волонтери з Вінницької єпархії надали гуманітарну і душпастирську допомогу жителям Донецької області

З 1 по 5 жовтня тривала чергова поїздка у зону проведення ООС, у Донецьку область, капеланів-волонтерів Вінницької єпархії протоієреїв Анатолія Кузнєцова та Василія Августінова. Разом зі священиками у організації та безпосередньо у самій поїздці взяв участь представник Спілки десантників Вінниччини Сергій Буравель.

Першим населеним пунктом, який відвідали вінничани, було місто Слов’янськ. Місцевому Центру соціально-психологічної реабілітації дітей священики передали гуманітарну допомогу: шкільне приладдя, а також іграшки, солодощі, соки «Sandora». В будинку наразі перебуває 39 дітей віком від 0,5 до 9 років. На прохання адміністрації закладу отці Анатолій та Василій відправили молебень за здоров’я дітей та за мир в Україні, а також здійснили Чин освячення будівель закладу.

Наступним у маршруті волонтерів було м. Бахмут. Тут завітали до місцевого підрозділу Цивільно-військового співробітництва і передали для військових продукти харчування та смаколики від волонтерки з Вінниці Руслани Самаєвої.

Далі був населений пункт Зайцевської військово-цивільної адміністрації с. Жованка, де живуть діти, які цього літа побували на Вінниччині і мали змогу відпочити у православному таборі Вінницької єпархії. На прохання місцевих жителів священики звершили тут Таїнство Хрещення над трьома місцевими дітьми 3, 9 та 12 років. Після Хрещення у приміщенні зібралися майже півсотні місцевих жителів, які вже кілька років не чули церковної молитви. На їхнє прохання отці Анатолій та Василій відправили молебень, під час якого молилися за мир в Україні та благополуччя жителів Жованки, будинки яких знаходяться у безпосередній близькості до лінії розмежування.

Священики відвідали також військових медиків, які розміщені у Жованці, і передали їм від вінницької «Автоєвросили» та від волонтерки Тетяни Єфремової гуманітарну допомогу у вигляді акумулятора для «Швидкої допомоги», електропилки, кабелю, побутової хімії, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, солодощів.

Наприкінці свого перебування у Жованці вінницькі священики отримали від голови Військово-цивільної адміністрації с. Зайцево Подяку Вінницькій єпархії УПЦ за постійне піклування про жителів цього прифронтового населеного пункту.

Після Жованки священики-волонтери направилися до Карловки, де стоїть військовий підрозділ вінницької військової частини. Сюди передали продукти, соки, передачі з дому.

Потім відвідали земляків, які стоять у с. Новогродівка і доставили їм продукти харчування, городину, утеплювачі.

Окрім згаданого у складі цього гуманітарного десанту був ще один вантаж, який доставлений на схід автомобілем «Камаз», який надало командування Повітряних Сил Збройних Сил України. У вантажі – зібрана священиками і вірянами Вінницької єпархії, Спілкою десантників Вінниччини, волонтерами-вінничанами, колективом Вінницької кондитерської фабрики, а також благодійниками з США гуманітарна допомога для військових і мирних жителів: продукти, дитячі коляски, ковдри, побутова хімія тощо. Частина цього гуманітарного вантажу буде передана військовим ЗС України, а іншу частину доставлять у Будинок милосердя с. Новомихайлівка, звідки вона буде передана за потребами місцевим священиком Ігорем Кубишиним.

Прес-служба Вінницької єпархії

Читайте наші новини у Telegram та Viber