6 січня
2019 р.
Відбулося урочисте вручення Томосу про автокефалію Православної Церкви України

В урочистому богослужінні, під час якого Томос був вручений Предстоятелю ПЦУ, брав участь митрополит Вінницький і Барський Симеон.

6 січня 2019 року під час Божественної літургії в патріаршому храмі Святого Георгія у м. Стамбулі Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос про автокефалію Предстоятелю Православної церкви України Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Церемонія вручення Томосу про автокефалію об’єднаної Православної Церкви України відбулася після читання Євангелія, під час спільної Літургії Патріарха Варфоломія та Митрополита Епіфанія.

Перед церемонією Вселенський Патріарх Варфоломій звернувся до присутніх з промовою та оголосив про передачу Томосу про автокефалію Православній Церкві України.

Після цього Всесвятіший Патріарх Варфоломій передав сувій з Томосом та посох Митрополиту Епіфанію.

На церемонії вручення були присутні Президент України Петро Порошенко, голова Верховної Ради України Андрій Парубій, представники українського духовенства та інші члени делегації.

7 січня сувій Томосу привезуть в Україну для вічного зберігання. 7 січня його представлять у Софії Київській під час Різдвяної Літургії, яку очолить Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Митрополит Симеон співслужитиме Предстоятелю під час Різдвяної літургії у Святій Софії.

Прес-служба Вінницької єпархії ПЦУ

Читайте наші новини у Telegram, Viber та WhatsApp

Фото - Прес-служба Вінницької єпархії ПЦУ, сайт Президента України