19 жовтня
2014 р.
Свято Біблії відбулося у кафедральному соборі
У рамках оголошеному у єпархії року Святого Письма на парафіях Вінницької єпархії проводиться свято Біблії. Метою цього заходу є донести до парафіян необхідність більше читати Святе Письмо і постійно навчатися Слову Божому.

19 жовтня свято Біблії відбулося у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці. Учасниками свята стали священнослужителі храму на чолі з митрополитом Симеоном, учні недільної школи, парафіяни та хористи дитячо-молодіжного хору.

Розпочалося свято співом молитви «Царю Небесний» та благословенням владики Симеона. Дитячий хор виконав кілька піснеспівів та віршів на біблійну тематику. Ведучий свята секретар єпархіального управління протодиякон Владислав Демченко розповів присутнім про історію написання Біблії та основні переклади Святого Письма. Потім хор заспівав гімн святим Кирилу і Мефодію, які були авторами перших перекладів біблійних текстів на церковно-слов’янську мову. Далі діти та ведучий за допомогою віршів, розповіді та наочних посібників роз’яснили, що означає термін завіт і що таке Новий і Старий Завіти.

Тема Божих заповідей була наступною. Члени асоціації православних педагогів підготували невеличку, але дуже зворушливу сценку про п’яту заповідь Закону Божого. Тему любові до батьків продовжили вірші та піснеспіви у виконанні дорослих солістів та дитячого хору. Кульмінацією свята стала вистава, у якій юні парафіяни показали історію пророка Іони, яка є прообразом смерті і воскресіння Господа Ісуса Христа.

Під час свята відбулася й біблійна вікторина, яку провів протоієрей Віталій Голоскевич. Вона показала, що серед парафіян собору, як дорослих, так і зовсім малих, є багато таких, котрі добре знають і вивчають Святе Письмо.

На завершення свята до його учасників і глядачів з повчальним словом звернувся митрополит Вінницький іі Барський Симеон. Владика вкотре відзначив необхідність для усіх християн не лише слухання за богослужінням читання Євангелія і апостольських послань, а й самостійно читання його вдома. При цьому владика наголосив, що для правильного розуміння Святого Письма необхідне читання тлумачень Святих Отців, які, спираючись на двохтисячолітній досвід Православної Церкви, роз’яснили окремі складні для розуміння і найбільш важливі місця Старого і Нового Завітів. Завершилося свято загальним співом.

Подібні святкові заходи вже пройшли у окремих парафіях і ще будуть проходити до 15 листопада, коли у Вінниці відбудеться загальноєпархіальне свято Святого Письма.

Прес-служба Вінницької єпархії