29 травня
2017 р.
Секретар Вінницької єпархії вручив нагороди переможцям конкурсів, оголошених обласною Радою Церков серед шкіл м. Вінниці
В рамках співпраці Ради Церков та релігійних організацій при голові Вінницької облдержадміністрації з управлінням у справах національностей та релігій ОДА та департаментом освіти Вінницької міської ради, у березні та квітні 2017 року в усіх середніх загальноосвітніх школах м. Вінниці були проведені бесіди із учнями старших класів на історичні та духовно-моральні теми, зокрема на тему негативного ставлення до релігії при тоталітарному радянському режимі і про наслідки такого ставлення для суспільства. Бесіди проводили члени Ради Церков – представники конфесій Вінниччини, у тому числі представник Вінницької єпархії УПЦ – секретар єпархіального управління протодиякон Владислав Демченко. 

Під час бесід школярам було запропоновано взяти участь у літературному конкурсі з написання шкільного твору на тему «Чому народна мудрість каже, що без Бога ні до порога?». Крім того Радою Церков та управлінням у справах національностей та релігій було запропоновано конкурс «Великоднє диво», у рамках якого відбулися виставки творчих робіт школярів на великодню тематику. 

Перед закінченням навчального року на засіданні Секретаріату Ради Церков була створена комісія, яка визначила переможців обох конкурсів. Всього було розглянуто майже сто учнівських творів і десять фотозвітів з пасхальних виставок. 

У підсумку найактивнішими учасниками конкурсів виявилися учні ЗОШ№18. Подяки за участь у літературному конкурсі отримали чотири класи: 6А, 6Б, 6Г та 5В. А двоє учнів – Вікторія Пастушенко (6Б) та Денис Лейченко (6А) були нагороджені за І місце. Переможці отримали грамоти та електронні книжки. 

Пасхальний куточок «Великоднє диво» 18-ої школи також був визнаний найкращим. За це школа отримала сертифікат на безкоштовну паломницько-туристичну поїздку до сакаральних пам’яток Подільської землі. Зазначені нагороди були вручені 25 травня під час урочистої лінійки з нагоди закінчення навчального року директору школи Миколі Мельнику та учням-переможцям. Нагороди вручали секретар Вінницької єпархії УПЦ протодиякон Владислав Демченко та представник УГКЦ протопресвітер Микола Дуркалець. Отець Владислав також звернувся з вітальним словом до вчителів і випускників школи, у якій свого часу сам навчався. 

Слід додати, що І місце за літературний конкурс було присуджене також учениці 10Б класу ЗОШ №32 Анні Онищенко. Ще троє учнів шкіл №26,№30 та №4 отримали подяки та премії. 10Б клас 32-ої школи був нагороджений подякою за активну участь у конкурсі. Ще одним переможцем конкурсу «Великоднє диво» став 6В клас ЗОШ№1, а школи №20 та №32 отримали подяки.

Прес-служба Вінницької єпархії