24 квітня
2018 р.
Відбулася пасхальна поїздка капеланів-волонтерів Вінницької єпархії у зону АТО

З 17 по 21 квітня тривала чергова поїздка волонтерів у зону АТО, яка була організована Вінницькою єпархією УПЦ. У поїздці взяли участь священики-волонтери: протоієрей Анатолій Кузнєцов та протоієрей Василій Августінов, а також представник ГО «Союз десантників Вінниччини» Сергій Буравель та волонтери з Літина і Вапнярки.

Трьома автомобілями за цей гуманітарний рейс було доставлено понад 17 тон допомоги українським військовим та соціальним закладам у Донецькій області. Як розповів протоієрей Анатолій, спочатку були привезені ліки до 59-го мобільного шпиталю, який розташований у м. Сєверодонецьку. Тут був відправлений святковий молебень, після якого були роздані паски та святкові подарунки персоналу т пораненим. Відбулося спілкування священика з військовослужбовцями на духовні теми.

Наступним пунктом, який відвідали вінничани, було м. Торецьк. Священики і волонтери привезли багато продуктів харчування, солодощів, одягу та іграшок для місцевого дитячого будинку. Після Торецьку було відвідання Новомихайлівки. Своїм давнім друзям, стареньким інвалідам з місцевого Будинку милосердя, о. Анатолій та о. Василій привезли понад 3 тони продуктів. Ще понад три тони передали у жіночий монастир в с. Нікольське. Разом у Новомихайлівці та Нікольському в цей непростий час перебувають на утриманні майже 160 стареньких, серед яких значна частина лежачих та інвалідів.

Не забули вінницькі священики привітати з пасхальними святами своїх друзів з підрозділу «Евакуація – 200», котрі займаються доставкою з війни додому тіл загиблих українських воїнів. Тут відбулося спілкування з військовослужбовцями, святкова молитва, роздача подарунків. Отець Анатолій освятив військові автомобілі, а також машини місцевого підрозділу МНС.

На завершення волонтери відвідали одну з «гарячих точок» - с. Піски, де також мали спілкування з військовими і передала їм пасхальні подарунки, продукти, засоби особистої гігієни, побутову хімію.

Повернувшись додому, представники єпархії приводять у порядок автомобілі, які брали участь у поїздці і серйозно постраждали від відсутності доріг. Але священики-волонтери дякують Богові за те, що здійснили цей черговий рейс і змогли знову привезти радість нашим військовим і мирним жителям Донеччини. Від імені митрополита Вінницького і Барського Симеона протоієрей Анатолій Кузнєцов поядкував усім, хто брав участь у поїздці та долучився до її організації. Серед них Олег Парфілов, Тетяна Єфремова, Наталія Коноплич, Юрій Калінін, Валерій Владика, Лідія Бортник, Анна Гончар, Юрій Данилюк, Олег Бояров, Петро Орел і ще багато парафіян різних храмів Вінницької єпархії, які долучилися до збору гуманітарної допомоги.

Прес-служба Вінницької єпархії

Читайте наші новини у Telegram