23 листопада
2016 р.
Вінницький храм і грузинська діаспора у Вінниці відзначила пам’ять Колесування святого Георгія Побідоносця
23 листопада відзначається пам’ять Колесування святого великомученика Георгія Побідоносця. Особливо урочисто цей день відзначається в Грузії, але з недавніх пір це свято стало одним з найбільших для вінницького храму святого великомученика Георгія Побідоносця. 

Настоятель храму протоієрей Валерій Швець підтримує тісні зв’язки з представниками грузинської діаспори в Україні. Серед благодійників вінницького храму є чимало грузинів, які нині проживають в Україні. Отець Валерій часто відвідує Грузію і, займаючи посаду керівника єпархіального відділу по зв’язках з громадськістю, займається організацією взаємодії Вінницької єпархії з єпархіями Грузинської Православної Церкви. Особливо тісними є контакти з Батумською єпархією. Нещодавно митрополит Вінницький і Барський Симеон у супроводі протоієрея Валерія здійснив дружній візит на святкування ювілею митрополита Батумськогоі Лазького Димитрія. 

Тому 23 листопада на день Колесування святого великомученика Георгія, який у Грузії є народним святом, до храму великомученика Георгія у Вінниці крім постійних парафіян прийшли представники грузинської діаспори у Вінниці на чолі з головою місцевої національної організації Мірабі Нарсія. Грузини помолилися під час Божественної літургії, по закінченню якої був відправлений молебень святому Георгію. Після молебню протоієрей Валерій Швець привітав Мірабу Патієвича і в його особі усіх вінничан, які мають грузинське коріння, зі святом. У відповідь грузин піднесли священику букет квітів. До вітань приєднався начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігор Салецький, який наголосив на тому, що у Вінниці з повагою ставляться до традицій різних народів і сприяють розширенню і зміцненню міжнародних економічних, культурних і духовних традицій.

Довідка:

Святий великомученик Георгій Побідоносець постраждав в 303 році за часів правління імператора Діоклетіана, найжорстокішого гонителя християн. Син раба, який отримав свободу, Діоклетіан всю свою енергію спрямував на реформи і зміцнення держави. Офіційною релігією був Пантеон богів або язичницьке багатобожжя, і тільки християни не бажали поклонятися ідолам і імператору, як Богу. Діоклетіан вважав, що християни підривають імперію і став самим лютим гонителем, переслідуючи мету винищити їх повністю. І якщо Нерон звинувачував християн в підпалі Риму, то Діоклетіан звинуватив їх в підпалі імперії.

Блискучий полководець Георгій Побідоносець не побоявся виступити проти жорстокості імператора в сенаті. Він сказав, що обов'язок держави - служити правді і охороняти беззахисних, а наказ імператора мучити і знищувати християн - беззаконний. Коли імператор запитав, що змушує його так говорити, святий Георгій сказав, що істина, а на питання «Що є істина?», безстрашно відповів: «Істина є Христос».

За сміливі викриття і сповідування Христа святого великомученика Георгія кинули до в'язниці і протягом декількох місяців піддавали нелюдським тортурам. Одна з них - колесування, після якого ніхто не виживав. Але коли святого Георгія піддавали колесуванню, пролунав грім, в колесо вдарила блискавка, і воно було зруйноване. Святий залишився живий, хоча був весь поранений, а через півроку Діоклетіан наказав відрубати йому голову.

На гербі Грузії зображений святий великомученик Георгій, який вбиває змія. Грузинські воїни, йдучи в бій, часто зображували на грудях великого святого, просячи у нього допомоги і перемоги. Однак Георгія Побідоносця шанують не тільки в Грузії, але і в багатьох інших країнах.

Прес-служба Вінницької єпархії