6 березня
2017 р.
На парафіях Вінницької єпархії звершено Чин моління за святі ікони
5 березня, в Неділю Торжества Православ'я, на парафіях Вінницької єпархії було звершено чин моління за святі ікони. 

Довідка:

Про існування цього маловідомого Чину митрополита Симеона у 2015 році повідомив керівник історичного відділу Вінницької єпархії ієрей Назарій Давидовський, який займався духовною спадщиною священномученика Інокентія (Тихонова).

Чин моління за святі ікони владика Інокентій склав, ще будучи архімандритом, з благословення також майбутнього новомученика митрополита Петроградського Веніамина (Казанського). Метою автора Чину було оновити в людях шанування домашніх ікон, які є такими ж святинями, як і ті ікони, що знаходяться у храмі. Нажаль багато людей звикають до домашніх ікон настільки, що дозволяють собі в їх присутності поведінку, яка не личить християнину і яку жоден не дозволяє собі у храмі, у присутності храмових образів. З метою оновлення шанобливого ставлення до домашніх ікон їх було запропоновано принести у храм і після молитви і окроплення святою водою з благоговінням прикластися до своєї ікони, а також до ікон інших парафіян, які принесли до храму свої найцінніші домашні святині. Час звершення Чину був призначений на першу Неділю Великого посту, коли відзначається Торжество Православ’я і припинення гоніння на тих, хто шанував святі ікони.

У Свято-Вознесенському храмі м. Вінниці вже втретє було звершено Чин моління за святі ікони. Очолив богослужіння настоятель храму протоієрей Агафангел Давидовський. Йому співслужили клірик храму, керівник історичного відділу Вінницької єпархії ієрей Назарій Давидовський та ієромонах Софроній (Чуприна).

В Свято-Вознесенському храмі с.Уланів по завершені літургії також був звершений Чин моління за святі ікони. Настоятель храму протоієрей Ярослав Микитин привітав парафіян зі святом та зазначив, що цей чин вперше звершено у Хмільницькому благочинні.

Цього ж дня у храмі с. Мала Жмеринка Жмеринського району відбувся чин моління за святі ікони. Звершив богослужіння настоятель храму архімандрит Аркадій (Сенчуківський). Кожен парафіянин приніс з собою з дому одну ікону, перед якою молиться, усі ікони були окроплені святою водою, а потім усі з молитвою та цілуванням вшановували домашні ікони один одного зі словами "Христос посеред нас - і є, і буде!" 

Прес-служба Вінницької єпархії