10 квітня
2017 р.
У с. Каришкові за участі священика відбувся майстер-клас із писанкарства
7 квітня, на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, у загальноосвітній школі І-ІІІ ст. села Каришкова відбувся майстер-клас із писанкарства. На запрошення настоятеля храму св. вмч. Димитрія Солунського с. Каришкова протоієрея Володимира Катеринчака захід провели працівники Барського районного історичного музею Наталія Коваль та Наталія Гаєвська. 

Отець Володимир звернувся до школярів та привітав зі святом Благовіщення Пресвятої Богородиці. Зберігач фондів районного історичного музею Наталія Гаєвська зробила короткий екскурс в історію писанкарства в Україні, розповіла про народні традиції, пов’язані із цим старовинним мистецтвом, розкрила значення кольорів та символів, котрі прикрашають писанки. Після того, як майстриня продемонструвала нюанси та техніку розпису великодніх яєць, усі присутні розпочали виготовлення писанок. На рівні з дітьми, участь у заході також взяли вчителі Каришківської школи на чолі з директором.

По завершенні майстер-класу учні та представники педагогічного колективу подякували працівникам районного історичного музею та отцю Володимиру за таку чудову нагоду долучитися до вікової духовно-культурної спадщини українського народу. На пам’ять про проведений захід кожен з учасників взяв додому розписану ним писанку, яка у святкову Пасхальну ніч стане окрасою великоднього кошика.

Прес-служба Вінницької єпархії. Барське благочиння

Фото Юрія ТЕРЕХІВСЬКОГО