19 вересня
2017 р.
Спомин чуда Архістратига Михаїла в Хонях. Божественна літургія у м. Калинівці
 
19 вересня, у день спомину чуда Архістратига Михаїла в Хонях, митрополит Вінницький і Барський Симеон очолив Божественну літургію у храмі преподобної Параскеви Сербської м. Калинівки. Його Високопреосвященству співслужили благочинні Вінницької єпархії духовенство Калинівського району, міста Вінниці та гості у священному сані. 

По закінченні богослужіння владика привітав усіх присутніх зі святом, а настоятеля храму, благочинного Калинівського району протієрея Володимира Розмана з 60-літнім ювілеєм. Владика подякував отцю Володимиру за труди (прот. Володимир з 1996 року несе послух благочинного Калинівського району) та побажав Божої допомоги у служінні на благо Церкви Христової. З благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія митрополит Симеон нагородив ювіляра орденом Української Православної Церкви святого рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеня. Від імені духовенства отця Володимира привітав благочинний Хмільницького району протоієрей Михаїл Шикирун. Також до вітань ювіляру долучились представники місцевої влади.
 

Довідка:

Чудо Архістратига Михаїла в Хонях здійснилося у Херотопі в IV столітті. Язичники задумали знищити храм Архістратига Михаїла, в якому 60 років служив і проповідував преподобний Архіппа. Вони об’єднали русла двох гірських річок й направили води на храм. По молитвах Архіппи Архістратиг ударом жезла зробив ущелину в горі, куди й пішов нестримний потік. Місцині надали ім’я Хони – «отвір», «ущелина».
 

Прес-служба Вінницької єпархії

Фотоальбом на FLICKR