17 квітня
2018 р.
Хресна хода і панахида відбулася на вінницькому кладовищі на Радоницю

17 квітня, на Радоницю, у вінницькому соборі Різдва Пресвятої Богородиці була звершена Божественна літургія, яку очолив настоятель собору протоієрей Олексій Мельничук. У служінні взяли участь представники духовенства м. Вінниці. По завершенню Літургії від храму до П’ятничанського кладовища вирушила хресна хода, яку очолив благочинний Першого міського благочиння протоієрей Богдан Маліновський. Така хресна хода на Радоницю відбувається вже декілька років поспіль з благословення Високопреосвященнішого Симеона, митрополита Вінницького і Барського.

Безпосередньо на кладовищі тридцять священиків соборно відправили панахиду пасхальним чином. Протоієрей Богдан Маліновський виголосив проповідь про значення поминання померлих та про традицію приходити на могили спочилих родичів у пасхальний період. Як пояснив священик, така традиція є свідченням віри у безсмертя душі і способом поділитися радістю про Воскреслого Христа з тими рідними і близькими, котрі вже переступили поріг вічності.

По завершенню богослужіння та проповіді на прохання вірян священики відвідували могили їхніх родичів та служили заупокійні літії зі співом пасхального тропаря: «Христос воскрес з мертвих смертю смерть подолав і тим, що гробах життя дарував!»

Прес-служба Вінницької єпархії

Читайте наші новини у Telegram