26 вересня
2018 р.
Вінницький храм Воскресіння Словущого відсвяткував Престольне свято за пасхальним чином

26 вересня, в день свята оновлення храму Воскресіння Христового у Єрусалимі, яке ще називають святом Воскресіння Словущого, у вінницькому храмі святого великомученика Георгія Побідоносця була звершена святкова Божественна літургія пасхальним чином. Богослужіння звершили священики міста Вінниці на чолі з благочинним Першого міського благочиння протоієреєм Богданом Маліновським. Верхній храм, присвячений Воскресінню Словущому, на даний час не завершений.

У своєму слові після завершення богослужіння та хресної ходи навколо храму протоієрей Богдан привітав настоятеля протоієрея Валерія Швеця, священиків вінницьких храмів, котрі взяли участь у богослужінні та усіх парафіян з Престольним святом. Секретар управління Вінницької єпархії протодиякон Владислав Демченко передав учасникам богослужінням вітання від митрополита Вінницького і Барського Симеона, який перебуває закордоном. Отець Валерій подякував усім за вітання та нагадав присутнім, що саме з ініціативи Високопреосвященнішого владики Симеона верхній храм буде присвячений Воскресінню Словущому. Також настоятель привітав своїх парафіян зі святом.

Довідка:

Свято Воскресіння Словущого - встановлене на згадку про оновлення (освячення) храму Воскресіння Христового в Єрусалимі, яке відбулося у 335 році. Назва свята обумовлена тим, що у народі це свято вважається (слов'янською – «слывет») за воскресіння, тобто за свято Пасхи.

Традиційно, у храмах на честь Воскресіння Словущого богослужіння на Престольне свято відбувається повністю як на Пасху.

Прес-служба Вінницької єпархії

Читайте наші новини у Telegram та Viber

Фотоальбом на FLICKR