26 березня
2019 р.
Священик відвідав парафіян ПЦУ у Жмеринському та Вінницькому районах

23 березня, у поминальну суботу, у с. Олександрівка Жмеринського району відбулася Божественна літургія, яку звершив священик Православної Церкви України протоієрей В’ячеслав Буданевич.

Богослужіння відбулося у приміщенні, яке надано громаді сільською радою. Попри те, що релігійна громада більшістю голосів, відповідно до Закону України «Про свободу совісті», ухвалила рішення про зміну канонічної підлеглості та приєдналася до ПЦУ, православні жителі Олександрівки не мають змоги молитися у своєму храмі. Але це не заважає людям збиратися для молитви у пристосованому приміщенні. Цього разу за Божественною літургією причастилося близько 50 вірян.

Люди дякували о. В’ячеславу за службу рідною мовою. До речі, місцеві хористи досить швидко вчаться співати і читати українською. Люди також дякували своєму священику за змістовну бесіду-проповідь про значення покаяння, сповіді та причастя Святих Христових Таїн.

По закінченню літургії у Олександрівці о. В’ячеслав завітав до с. Малі Крушлинці, що у Вінницькому районі, куди його запросила місцева православна громада. Перед храмом, у якому місцевим вірянам ПЦУ також не дозволяють молитися, священик звершив панахиду за спочилими мешканцями села та звернувся до пастви із повчальним словом. Отець В’ячеслав говорив про любов до ближніх і терпіння, за яке Господь обов’язково пошле Свою милість і поверне жителям Крушлинців можливість знову молитися у древньому храмі, в якому молилися ще їхні діди та прадіди.

Прес-служба Вінницько-Барської єпархії ПЦУ

Читайте наші новини у Telegram, Viber та WhatsApp