9 березня
2017 р.
Заради ближнього
Православна молодь міста Вінниці провела благодійний ярмарок. Зібрані кошти передані на лікування Геннадія Науменка, хворого на рак IV стадії, та маленьких пацієнтів онкогематологічного відділення Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні.

Благословення на проведення заходу надав митрополит Симеон. Активну участь у підготовці й проведенні ярмарку взяли представники «молодіжок» Спасо-Преображенського собору, Воскресенського і Хрестовоздвиженського храмів, парафій святителя Луки Кримського та ікони Божої Матері «Скоропослушниця». Усього захід зібрав 15 небайдужих людей. 

Акція відбулася напередодні Масляної, 19 лютого. Столи з ярмарковим крамом розмістили на площі біля Спасо-Преображенського кафедрального собору.

«Покупцям пропонувалися солодощі, млинці, чай, мед та вироби ручної роботи: прикраси, іграшки тощо. Нам дуже хотілося зібрати якомога більше грошей і заохотити молодь до активної участі у благодійних заходах», – розповіла «Православній Вінниччині» учасниця ярмарку Тетяна.

Перехожі, за словами волонтера, реагували на пропозиції доброзичливо, мало хто проходив мимо. 

«В основному, зупинялися, цікавилися, дивувалися тому, що на речах та солодощах не написана ціна. Такою була умова акції: люди можуть обрати собі будь-що за ту ціну, яку вони можуть дати. Часто жертвували просто так, нічого не беручи взамін. Також підходили люди, які не могли заплатити, але були голодними та хотіли зігрітися чаєм. Їм все давали безкоштовно», – розповіла Тетяна.

Геннадія Науменка організатори ярмарку знають особисто як хорошу людину. Його донька Анастасія також є волонтером, бере активну участь у житті православної громади міста Вінниці. 

«Родина переживає важкий час, і ми вирішили підтримати, допомогти фінансово. На лікування Геннадія щомісяця потрібно приблизно 16 000 гривень. Вирішили зібрати хоча б на місяць. Розпочали 14 січня. Розсилали повідомлення у соцмережах, розміщували оголошення в групах. Таким чином зібрали 11 тисяч 212 гривень», – розповіла Тетяна.

Благодійний ярмарок додав до цієї суми іще 2500 гривень. Близько тисячі передано в онкогематологічне відділення обласної дитячої лікарні на придбання підгузників.

Збір коштів для Геннадія Науменка молодь планує продовжувати й надалі. 

«Будемо шукати допомоги у соціальних мережах, можливо, проведемо благодійну акцію після Пасхи, – сказала Тетяна. – Просимо усіх небайдужих допомогти Геннадію, адже й після закінчення нашого збору він потребуватиме дороговартісного лікування». 

Номер картки Приватбанку 4149 4378 5215 0562. 

Одержувач Анастасія Науменко.

Газета «Православна Вінниччина», №2 (42), лютий 2017 р.

Фото Павла Лебедєва