3 січня
2018 р.
Різдвяне послання Митрополита Вінницького і Барського Симеона духовенству, чернецтву і всім вірним чадам Української Православної Церкви Вінницької єпархії
ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!


Прийдіть, поклонімось
і припадімо до Христа, Царя нашого Бога


Всечесні отці, дорогі брати і сестри!

Ось уже більше двох тисяч років таємниця Віфлеємського вертепу привертає до себе увагу «всіх земних поколінь і народів». «О дивний вертеп! – вигукує святитель Димитрій Ростовський. – Тепер, вмістивши Христа, ти став прекраснішим за Едем, у котрому був Адам. Втім, навіщо нам називати тебе раєм, коли Церква величає тебе самим Небом: «Небо – вертеп». Під духовним покровом цього вертепу зустрічаються найрізноманітніші люди з найвіддаленіших куточків нашого світу. Як і колись, сьогодні поспішають вклонитися новонародженому Христу прості трударі та приносять свої вишукані дари мудрі вчені-волхви. Всіх цих людей об’єднує щире бажання пізнати істину, яка звільнить їхню совість від гріховного тягаря, знайти, нарешті, ту дорогу, яка приведе їх до цього пізнання, та отримати в дар вічне і блаженне життя. «Я - путь, істина і життя! Ніхто не приходить до Отця, як тільки через мене» (Ін.14:6). Ці слова Христа-Спасителя духовним мечем проймають душу кожної богобоязливої людини, спонукають її до осмисленого прийняття християнства та запровадження євангельських принципів у повсякденне життя.

Сьогодні, коли духовні пошуки сучасної людини надзвичайно ускладнені потоками псевдодуховної інформації, а численні лжепророки люб`язно пропонують  їй свої згубні послуги, нам слід якомога частіше зупинятися думкою і серцем біля ясел Немовляти-Христа та запитувати себе, ким для мене є всемогутній Син Божий, який у подобі беззахисної  дитини приходить у цей понівечений людськими беззаконнями світ? Чому Його пришестя, життя, проповідь, страждання і воскресіння можуть подарувати мені надію на примирення з Богом-Отцем і надихнути благодаттю Духа Святого? До чого закликає мене Христос? Без свідомої відповіді на ці запитання віра людини може залишитися і, на жаль, часто залишається на рівні виконання релігійних обрядів, навіть якщо вони такі унікальні та захоплюючі, як наші різдвяні обряди. Лише правдиві і глибокі відповіді на всі питання, пов`язані із християнським благочестям, можуть привести тих, хто ще шукає Бога, у лоно Церкви Христової та допомогти нам, християнам, зростити нове покоління своїх духовних нащадків.

Останнє є надзвичайно актуальним для Вінницької єпархії, оскільки весь наступний рік ми плануємо провести під гаслом «Молодь – Христу». Молоді люди особливо уважні та прискіпливі у виборі релігійних орієнтирів. І часто саме від нас залежить дати їм приклад зорієнтованого на Євангеліє життя.

У справі духовно-патріотичного виховання молоді неабияке значення має також усебічне осмислення та засвоєння непростих уроків вітчизняної історії. Ось чому святкування у прийдешньому році 1030-річчя хрещення Київської Русі стане ще однією слушною нагодою пригадати всім нам, що християнство принесло у світ і чим, зокрема, наш народ і держава повинні йому завдячувати. Подальший духовний розвиток нашого суспільства великою мірою залежить саме від цього.

Улюблена моя подільська паство, всечесні отці, благочестиве чернецтво, брати і сестри! Вітаючи вас із Різдвом Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа, закликаю усіх ще і ще раз вклонитися невимовній Премудрості Божій, яка спочиває у Віфлеємських яслах. Нехай ваші серця наповняться любов`ю до Самого Царя Христа, а бажання поділитися цією любов`ю стане основною метою вашого життя. Нехай світло Різдвяної зорі ніколи не згасає на вашому земному шляху.

Зичу всім радості, здоров’я, щастя і добра, миру вам, вашим родинам й усій нашій Україні. Нехай Новонароджений Спаситель світу благословить вас у новому році всіляким необхідним у земному житті добром і благополуччям, яке, у свою чергу, послужить вам для спасіння душі і вічного блаженного життя в оселях праведників.

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

СИМЕОН,
Митрополит Вінницький і Барський
Різдво Христове, 2017/2018 рік