6 січня
2018 р.
Подарувати дітям радість
20 січня 2018 року «молодіжки» міста Вінниці здійснять традиційну святкову поїздку в дитячі будинки Вінницької області. Мета подорожі – привітання мешканців з Різдвом Христовим веселими колядками та солодкими подарунками. Про те, як здійснюватиметься захід і якою була підготовка до нього, «Православній Вінниччині» розповіла представниця Хрестовоздвиженської «молодіжки» і одна з організаторів поїздки Єлизавета ПЛОНСЬКА.

– Щороку після Різдва Христового ми здійснюємо поїздку по усіх дитячих будинках області, щоби привітати зі святом, заспівати колядки, роздати подаруночки. Відвідуємо заклади у Стрижавці, Вороновиці, Тульчині, Ситківцях, Жмеринці, заїжджаємо також у Брацлавський психоневрологічний інтернат для дорослих. А в окремий день йдемо у дитбудинок «Гніздечко», що в місті Вінниці.

Зазвичай у поїздці по області бере участь молодіжний хор Стрітенського храму під керівництвом священика Геннадія Пугачова, проте у цьому році, у зв’язку із хвилюючою, радісною подією у сім’ї батюшки – народженням третьої дитини – репетиції хору не проводилися, і ми домовилися з двома іншими колективами – хором «Благовіст» із Хрестовоздвиженського храму і дитячим хором храму великомученика Димитрія Солунського, що діє при ГУ НП Вінницької області.

Поїздка триває цілий день – з ранку до вечора. 360 кілометрів шляху, шість закладів, у кожному виступ мінімум на півгодини – це зовсім не проста «прогулянка». У програму входять короткий вступ із розповіддю про Різдво Христове, колядки, роздача солодощів і, якщо встигнемо підготувати, сценка лялькового театру. У Брацлавському інтернаті нас ще просять поговорити з постояльцями – люди там дуже потребують і чекають уваги.

Дорогі подарунки ми купити не можемо, вибираємо простенькі, щоб усім вистачило. Для збору коштів провели два ярмарки – біля Стрітенського храму та Спасо-Преображенського кафедрального собору.

Усі вироби та випічка, які пропонувалися на пожертви, були приготовлені віруючими міста: частину ми зробили на майстер-класах для молоді, частину по оголошенню принесли парафіяни (за що їм величезне спасибі!).

У підсумку на наших столах були новорічні ялинки і годиннички з цукерок, розписні пряники, різноманітна випічка, бутерброди з чаєм, в’язані та м’які іграшки, фетрові сувеніри, ялинкові прикраси, розшиті іменні хустинки...

Найбільш вдалим, з матеріальної точки зору, був ярмарок біля собору. Розпочався він о 6 ранку, ще до ранньої Літургії, і тривав до першої години дня. Погода була несприятливою – йшов дощ, поки волонтери встановили намети і все розклали – були вже мокрі, підмокла і частина нашого «краму». Проте продаж пішов дуже жваво. Усе розходилося «на ура», особливо розписні пряники – вони дуже привабливі і смачні.

Щиро дякуємо митрополиту Симеону за благословення, учасникам і організаторам: Антону Кавалєру, Панасюку Михайлу Петровичу, диякону Димитрію, Віталію Харченку, Владиславу Качуру, Вадиму Охрімчуку, Ользі Ковальській, Юрію Максимцю, Катерині Скалацькій, Тетяні Шатайло, Руслану Кожухарю, В’ячеславу Чубенку, Ірині Пачевській, Інні Гаврилюк, Галині Орленко, Наталі Миколаївні, Анні Збрицькій, Наталі Васильєвій та усім іншим!

Усім разом нам вдалося зібрати 8 тисяч 600 гривень, проте на різдвяну поїздку необхідно, як мінімум, 13 тисяч.
Хори численні, плюс актив – за нашими підрахунками, буде близько 45 осіб (хоча бажаючих поїхати набагато більше), так що замовили великий автобус.

Дуже сподіваємося, що до 20 січня уся сума збереться і ми привеземо до дитячих будинків радість свята і незабутні враження на увесь рік.

Якщо знайдуться люди, які захочуть посприяти цій святковій місії, просимо дзвонити: 097-257-61-77, Єлизавета.

Картка «Укрсіббанку» для перерахунку пожертв: 5169 3048 1249 9202.

Газета «Православная Винниччина», №1 (53), январь 2018 г.