13 сентября
2017 г.
Розпочались урочистості з нагоди свята Собору Вінницьких святих та Дня Ангела митрополита Симеона
13 вересня, напередодні дня свята Собору Вінницьких святих, церковного новоліття та пам’яті преподобного Симеона Стовпника, в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці було звершене урочисте Всенічне бдіння на честь святих покровителів Вінниччини та преподобного Симеона. 

Святкове Всенічне бдіння з літією звершили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим та архієпископ Бучанський Пантелеімон. Владикам співслужили священики міста Вінниці та кафедрального собору.

Після полієлею, на якому священики на чолі з владиками заспівали величання Собору Вінницьких святих, митрополит Симеон привітав владик, священиків і мирян з наступаючим  святом, а клірика Вінницької єпархії ієрея Ярослава Ткачука нагородив богослужбовою нагородою – правом носіння наперсного хреста.

Довідка:

Свято на честь Собору Вінницьких святих встановлене Священним Синодом Української Православної Церкви 1 квітня 2015 року. У Собор зараховані 15 подвижників, життя і подвиг яких пов'язані з Вінниччиною: святителі Петро Могила, Амвросій (Полянський), Феодосій Чернігівський; преподобні Антоній Печерський, Феодор Острозький, Феофіл Київський; священномученики Олександр (Петровський), Інокентій (Тихонов), Порфирій (Гулевич), Іоанн Мельниченко, Олексій Воробйов і преподобномученики Іоанн (Лаба), Василь (Мазуренко), Євтихій (Качур), Геннадій (Ребеза). Впереше в історії богослужіння на честь Собору Вінницьких святих відбулось 14 вересня 2015 року.

Прес-служба Вінницької єпархії

Фотоальбом на FLICKR