12 октября
2017 г.
Архієреї, які взяли участь у науковій конференції, відвідали просвітницькі заклади, духовні та історичні пам’ятки м. Бар
12 жовтня, після Божественної літургії, що відбулася в Успенському соборі м. Бар, який відзначає своє 260-річчя, архієреї, священики та миряни, які прибули на богослужіння та на І Всеукраїнську конференцію «Духовні скарбниці Поділля», відвідали Барську районну бібліотеку. Гості оглянули рідкісні книги, які знаходяться у фонді бібліотеки і залишили записи у книзі почесних гостей. Свої відгуки і підписи у книзі поставили митрополити: Вінницький і Барський Симеон, Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр. Владика Олександр також передав директору бібліотеки твори Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана), видані Фондом Пам’яті спочилого Предстоятеля УПЦ. Митрополит Олександр, котрий є духівником фонду, зауважив, що цим першим символічним кроком розпочинається співпраця між Фондом пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира та Барською районною бібліотекою.

Учасники конференції відвідали також Барський районний історичний музей та оглянули тимчасову експозицію світлин, присвячених будівництву Барського жіночого монастиря та перенесенню Барської ікони Божої Матері у відроджену обитель.

Архієреї та учасники конференції відвідали також Барський римо-католицький жіночий монастир сестер бенедиктинок-місіонерок. Монастир має складну історію. Побудований як католицький монастир, пізніше він був закритий, згодом переданий православним. Довгий час тут був православний Свято-Покровський монастир, серед святинь якого головною була Барська чудотворна ікона Божої Матері. Потім настали часи безбожного лихоліття, і обитель була закрита. В роки незалежності України знову передана Римо-Католицькій церкві.
 
Після цього Почесні гості взяли участь у секційних засіданнях конференції.

Прес-служба Вінницької єпархії

Фотоальбом на FLICKR