6 ноября
2017 г.
На літургію до вінницького храму великомученика Димитрія були привезені мощі цього святого
6 листопада до храму святого великомученика Димитрія Солунського (при Головному управлінні Національної поліції у Вінницькій області) прибули мощі небесного покровителя храму - святого Димитрія Солунського. Доставили святиню митрополит Верійський, Науський і Кампанійський Пантелеімон (Греція) та митрополит Вінницький і Барський Симеон.

Біля храму архієреїв зустрічало керівництво управління Національної поліції, а також вихованці дитячої недільної школи.

Після урочистої зустрічі розпочалась святкова Божественна літургія. Архіпастирям співслужило духовенство храмів міста Вінниці. За літургією була прочитана молитва за мир в Україні.

Під час Малого входу митрополит Симеон нагородив церковною нагородою клірика храму Адріана (Селіцького) – правом носіння наперсного хреста.

По завершенні літургії відбулась хресна хода навколо храму з мощами святого Димитрія, після якої архієреї освятили криницю, викопану на території храму, а настоятель протоієрей Сергій Гудзенко окропив хрест на куполі каплиці, що побудована над криницею. 

Завершуючи богослужіння митрополит Симеон подякував владиці Пантелеімону за доставлену святиню, а настоятеля о. Сергія та парафіян привітав з Престольним святом і 10-річчям освячення храму. Владика Пантелеімон також приєднався до вітальних слів на адресу настоятеля та вірян.

Після цього митрополит Симеон нагородив начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Юрія Педоса орденом Української Православної Церкви Ярослава Мудрого. Валерій Яцковський був удостоєний медалі святого рівноапостольного князя Володимира. Архієрейськими грамотами та подяками були нагороджені благодійники парафії. Насамкінець владик та керівництво поліції привітали діти недільної школи.

Того ж дня митрополит Симеон, духовенство та віряни провели мощі святого великомученика Димитрія у Житомирську єпархію.

Прес-служба Вінницької єпархії

Фотоальбом на FLICKR