8 марта
2018 г.
Як можна говорити, що УПЦ зраджує Україну?!

Відкритий лист військовослужбовця ЗСУ до співгромадян

Зараз багато хто намагається очорнити і зганьбити Українську Православну Церкву (УПЦ). Навішують на неї ярлики, придумують про неї небилиці. Говорять, що вона не є патріотична, що її діяльність йде проти українського народу, що це загроза державі.

Нехай ці провокатори розкажуть про «непатріотичність» УПЦ тим солдатам, які пройшли лікування у Запорізькому військовому шпиталі. Митрополит Лука, якого так сьогодні очорняють, доклав максимум зусиль, щоби шпиталь у 2014 році було відремонтовано. Вирішувала це завдання вся Церква. Це і є антипатріотизм?

Нехай ці маніпулятори розкажуть звільненим з полону українським військовослужбовцям про те, що УПЦ – «антиукраїнська Церква». Наприклад, «кіборгу» Тарасу Колодію, який отримав свободу завдяки УПЦ. І всім, які вирвались із полону завдяки підтримці УПЦ і Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

А скільки допомагає наша єпархія на чолі з митрополитом Вінницьким і Барським Симеоном! Це допомога ВМКЦ ЦР м. Вінниці, госпіталю ветеранів війни, реабілітаційним центрам, лікарням, диспансерам, більше 400 тонн гуманітарної допомоги біженцям, переселенцям та багатьом іншим. Допомагає з початку АТО по теперішній час. Щоб описати всі його та наші старання, не вистачить номера газети.

УПЦ завжди підтримувала і підтримує нашу державу Україну, наші Збройні сили і наших військовослужбовців та добровольців. У цьому можна легко переконатися, коли завантажиш «Гугл»: перше, що відкривається, це матеріал про те, що у 2016 році УПЦ допомогла майже 9,4 тисячі військовослужбовцям і пораненим воїнам, передавши їм продукти, одяг, засоби гігієни, медикаменти та грошові допомоги. То як можна говорити, що УПЦ зраджує Україну?!

Тому я звертаюся до всіх учасників АТО та громадян – не будьте жертвою політиканів, які хочуть на ворогуванні підняти свої рейтинги. Не потрібно повторювати ту відверту брехню і неправду. Все це потрібно нашим зовнішнім і внутрішнім ворогам, які хочуть, щоби ми тут ще більше ненавиділи один одного. І замість того, щоби боротись зі справжнім ворогом, боролись між собою.

Давайте пам’ятати про єдність, соборність та майбутнє України. Про те, заради чого віддали своє життя захисники з Вінниччини та України в цілому.

Олександр ПАРХОНЮК, голова ГО «Спілка учасників АТО Барського району», військовослужбовець ЗСУ

Газета «Православная Винниччина», №2 (54), лютий 2018 р.