17 вересня
2020 р.
Привітання в День міста Вінниці

Дорогі, отці, дорогі брати і сестри,
дорогі жителі нашого славного, затишного, гарного, чудового міста Вінниці!

Традиційно в другу суботу вересня ми урочисто, весело і яскраво відзначаємо День народження нашого міста. Сьогоднішнє святкування буде проходити незвично, здебільшого у онлайн-форматі. Так вирішила наша міська влада з огляду на небезпеку розповсюдження коронавірусної хвороби, яка змінила багато що у звичному плині подій у останніх пів року. Це вірне рішення, до якого ми всі ставимося із розумінням. Дасть Бог і ми ще встигнемо з вами разом відсвяткувати і порадуватися за нашу Вінницю. Головне, щоб ми всі були здорові! Так, в нас не буде сьогодні таких веселощів і народних гулянь, але незмінним залишиться наша любов до Вінниці і гордість за наше найкраще місто.

Але є ще одна традиція, яка залишається незмінною впродовж уже багатьох років. Щороку, в День міста, зранку, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі відбувалася молитва за наше місто, за міську владу і за кожного з нас – жителів Вінниці. Кожен День міста до цього року розпочинався молитвою. Ця традиція буде продовжена і сьогодні. І хоча у храмі через причини, про які я вже сказав, зараз не так багато людей, але сьогодні молитву за місто завдяки трансляції можуть подивитися дуже багато вінничан. І не просто подивитися, а й долучитися до цієї молитви.

У Святому Письмі є слова, які сказав Господь Своєму народу, який був переселений у Вавилон: турбуйтеся про добробут міста, в яке Я переселив вас, і моліться за нього Господу; бо при добробуті його і вам буде мир. Отже, якщо Господь заповідав молитися за чуже місто, в якому доводиться жити лише певний час, то тим паче наш обов’язок молитися за своє рідне місто.

Тому ми будемо молитися і просити благоденства і миру для усіх нас, мудрості і Божої допомоги для наших правителів, сил для тих, хто працює для того, щоби наше місто щодня було чистим, охайним, щоби в ньому розвивалися усі важливі сфери людського життя, а це значить, щоби було виробництво і робочі місця, щоби на високому рівні була сфера обслуговування, щоби розвивалася культура, туризм, медицина і все те, що необхідне для того, щоби місто жило нормальним, яскравим і повним життям.

А ще ми будемо молитися, щоби в нашому місті розвивалася духовність, щоби більше людей чули в своєму серці голос Божий і наповнювали храми нашого міста, промовляли в них свої молитви, вчилися в них віри і моралі. Чому це важливо? По-перше, тому, що людина яка любить Бога, не буде ненавидіти свого ближнього, а буде любити його і допомагати в усьому. А значить в світі ставатиме більше любові, мира і добра. І по-друге, віра, праведність і духовне життя жителів прикликають на місто Боже благословення.

У Біблії є розповідь, що коли Господь йшов покарати одне місто, то старозавітний праведник Авраам став просити за нього, запитуючи, скільки має бути у місті праведних людей, щоби Господь помилував його. І Бог відповів, що якщо буде хоча би десять, то місто буде врятоване. Отже, праведники відводять від міста гнів Божий, а коли праведників багато, то вони закликають на місто Боже благословення, і воно розквітає і примножується в мирі і добрі.

Тому я закликаю вас, дорогі брати сестри до молитви за Вінницю і усіх жителів та гостей нашого міста не дише сьогодні, а й кожного дня – вдома і в своїх храмах. А зараз перед тим, як ми розпочнемо сьогоднішню молитву, в якій крім звичайних для такого дня прохань до Бога, будуть прохання за здоров’я наших людей та за медиків, які ними опікуються, я хочу ще раз привітати нашу міську владу на чолі із Сергієм Анатолійовичем Моргуновим, та вас усіх, дорогі брати і сестри, земляки вінничани, і побажати, щоби наше місто Вінниця і надалі було найкращим, найкомфортнішим, багатим духовно і матеріально, затишним для місцевих жителів і щедрим та гостинним для тих, хто до нас завітає! Про це зараз ми з вами і помолимось.