17 вересня
2020 р.
Молебень на благословення військовослужбовців, які складають присягу

Священник: Благословенний Бог наш, завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Священник: Слава Тобі, Боже наш, Слава Тобі.

Царю Небесний, Утішителю, Духу істини, що всюди є і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас (тричі).

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.

Господи, помилуй (тричі).

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Диякон: Премудрість. Станьмо побожно, вислухаймо святе Євангеліє.

Священник: Мир усім.

Хор: І духові твоєму.

Священник: Від Матфея святого Євангелія читання (зач.20 від половини: Мф.7:7-11).

Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Диякон: Будьмо уважні.

Священик:
Сказав Господь: просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам; бо кожен, хто просить, одержує, і хто шукає, знаходить, і тому, хто стукає, відчиняють. Чи є між вами така людина, яка, коли син її попросить у неї хліба, подала б йому камінь? І коли попросить риби, подала б йому змію? Отже, якщо ви, будучи злими, вмієте дари добрі давати дітям вашим, тим паче Отець ваш Небесний дасть блага тим, хто просить у Нього.

Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Диякон: Помилуй нас, Боже, з великої милості Твоєї, молимось Тобі, вислухай і помилуй.

Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Ще молимось за Владику і отця нашого Блаженнійшого (ім’я), і владику нашого преосвященнійшого єпископа (ім’я), за братів наших священиків, священномонахів і за все у Христі братство наше.

Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Ще молимось за Богом бережену Україну нашу, владу і військо її, щоб ми тихе і мирне життя прожили у всякому благочесті і чистоті.

Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Споглянь, Людинолюбче, милостивим Твоїм оком на рабів Твоїх (імена), що до Твого милосердя вірою припадають, і, вислухавши моління їхні, благий намір і службу їхню успішно розпочати і без всякої перешкоди на славу Твою провадити – благослови, як Всесильному Царю, молимось Тобі, вислухай і помилуй.

Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Ангела Твого Охоронителя пристав до служби їхньої, Милостивий Боже, і зупини всі перешкоди видимих і невидимих ворогів, сприяння ж в усьому тим, що служать державі і народу українському, сотвори, молимось Тобі, Преблагий Спасе, вислухай і помилуй.

Хор: Господи, помилуй. (тричі)

На славу Твою Ти все творити повелів, Господи, рабам Твоїм (імена), що для Твоєї слави і на користь Україні нашій службу свою починають, Твоїм благословенням сприяння успішне подай, здоров’я їм з благоденством даруй, молимось Тобі, Вседаровитий Творче, вислухай і помилуй.

Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Священик: Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, надіє всіх кінців землі і тих, що в морі далеко, і, Милостивий, Милосердний будь, Владико, до гріхів наших і помилуй нас. Бо Ти Милостивий і Людинолюбний Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Священик: Господу помолимось.

Хор: Господи, помилуй.

Молитва на благословення військовослужбовців, що склали присягу

Владико святий, Царю небесний, Вседержителю світу, яким премудро управляєш. Господи наш, що установив і стан військовий для оборони держави і вітчизни, до тебе звертаємось і молимо Тебе, допоможи цим воїнам (військовим медикам) добре виконувати свої обов’язки і всякі труднощі їхнього стану терпеливо зносити.

Дай їм безперестанну пам’ять про ту присягу на вірність Батьківщині, яку вони склали. Дай їм в їхніх серцях любов і щиру прив’язаність до нашого українського народу, безумовний послух добрим і справедливим наказам командирів.

Дай їм, Господи Ісусе Христе, ніколи не забувати про Твій пресвітлий приклад служіння, покори, доброти й любові. Хай цей приклад завжди просвічує їх, щоб у дусі Твоєї науки вони поводилися з усіма, а передовсім із своїми товаришами.

Нехай найсвятішими будуть для них передовсім Твої заповіді, і ангел-хранитель нехай оберігає їх, щоб вони не зійшли з дороги Твого святого закону.

Допоможи їм з гідністю виконувати свій обов’язок захисту та порятунку людського життя. Оберігай і їх від усяких загроз і небезпек. Незламною силою Твого милосердя утверджуй їх в щирому служінні братам і сестрам, щоб вони могли завжди залишатися слухняними заповіді Твого возлюбленого Сина: «немає більшої любові, коли хто кладе життя своє за своїх друзів».

Дай їм відвагу бути до кінця вірним своїм обов’язкам. Допоможи їм, Господи, ніколи не заплямувати своєї честі. Провадь їх протягом кожного дня їхньої служби та керуй їх думками, словами і вчинками, щоб вони завжди були готові чинити Твою святу волю.

Бо ти – Бог, що милує і спасає, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Хор: Амінь.

Диякон: Премудрість.

Священник: Пресвята Богородиця, спаси нас.

Хор: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що нетлінно Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Ім’ям Господнім благослови, отче.

Священник: Христос, Істинний Бог наш, молитвами Пречистої Своєї Матері, святих славних і всехвальних апостолів, святого великомученика Георгія Побідоносця, святого великомученика і цілителя Пантелеймона, святих Богоотців Іоакима та Анни і всіх святих, помилує і спасе нас, бо Він Благий і Чоловіколюбний.

Хор: Амінь.

Священник після відпусту:

Благословення Господнє на вас Тогоф благодаттю і людинолюбством завжди, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.