23 жовтня
2019 р.
МОЛИТВА НА ОСВЯЧЕННЯ ПРАПОРІВ

Диякон: Господу помолимось.

Хор: Господи, помилуй.

Священник: Всесильний і предвічний Боже наш, Отець Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа, усього всесвіту Творець, всього творіння благословення, і тим, що перемагають, Твердиня, поглянь з милосердям оком Твоїм на нас, смиренних і недостойних слуг Твоїх, і на моління наше, і ці знамена, на славу Церкви нашої (якщо церковні) і Вітчизни нашої підготовлені, Небесним Твоїм благословенням відвідай, благослови і освяти, нехай будуть вони на славу Церкви нашої Православної Української (якщо церковні) і Вітчизни нашої, України благословенної. Щоб під захистом Твоїм множилася Церква наша і процвітала Батьківщина наша.

Нехай перетворяться в порох полки ворогів наших і всього роду християнського. А вірним Твоїм, на Тебе уповання маючим, завжди буде безперервна перемога, хоробрість, ствердження і радість. Нехай будуть знамена ці символом перемоги, хоробрості посиленням, любові і миру ствердженням. Бо Ти є Владика всесвіту, Бог, що перемогає ворогів, і Твердиня для тих, що на Тебе надію мають, і Тобі славу віддаємо, з Єдинородним Твоїм Сином, і з Пресвятим, і Благим, і Животворчим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.

Після цього священик тричі окропляє хоругву освяченою водою та промовляє:

Священик: Благословляються і освячуються знамена ці на зміцнення Церкви Української Православної (якщо церковні) і в твердиню і затвердження християнського народу українського, кропленням цією святою водою, в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.