28 липня
2020 р.
ПРОХАННЯ НА ПОТРІЙНІЙ ЕКТЕНІЇ ТА МОЛИТВА В ДЕНЬ ХРЕЩЕННЯ РУСИ-УКРАЇНИ

ПРОХАННЯ НА ПОТРІЙНІЙ ЕКТЕНІЇ

Дякуючи зі страхом і трепетом, як раби недостойні, Твоєму милосердю, Спасе і Владико наш, Господи, за Твої добродійства, якими Ти благословив Землю Руси-України від Хрещення її і до нині, і припадаємо, і славослів'я Тобі, як Богу, приносимо, і розчулено взиваємо: визволи від усіх бід людей Твоїх і завжди, як Милостивий, виконай добрі прохання наші, старанно молимося Тобі, вислухай і помилуй.

Ще молимось Тобі, Спасителю нашому, що через благовірного князя Володимира виявив прихильність обрати рід наш в спадщину Свою і в купелі Хрещення дарувати Духа Святого, і Церкву нашу Святу від розколів і негараздів зберегти, і в однодумності віри її утвердити, і миром захистити, вислухай і помилуй.

Ще молимось Тобі, Господи Вседержителю, щоб зглянувся і утвердив Ти виноградник цей, який Ти посадив, і зберіг від всіх наклепів ворожих правицею Твоєю; і в майбутні літа дарував спадщини Твоїй мир і спокій, і нехай не захитається Церква Твоя Свята і віра православна не зникне на землі нашій, яку Ти обрав за оселю Собі, щоб славилося Трисвяте ім'я Твоє, вислухай і помилуй.

Давши заповідь Твою нам, щоб любити Тебе, Бога нашого, і ближнього свого, сотвори, щоб ненависті, ворожнеча, образи та інші беззаконня припиняться, справжня ж любов нехай панує в серцях наших, молимось Тобі, Спасителю наш, вислухай і милостиво помилуй.

МОЛИТВА В ДЕНЬ ХРЕЩЕННЯ РУСИ-УКРАЇНИ

Триіпостасний Боже, Отче Вседержителю, Сину Єдинородний, Спасителю світу, і Душе Святий, що просвітлюєш і освячуєш народи! Ти і володаря Київської Русі, князя Володимира, до світла істинної віри наставив, і тим усю країну нашу Хрещенням просвітив, і дарував засяяти сонмам святих, що як пресвітлі зірки, небо Церкви Київської прикрасили! І нам, смиренним і недостойним дітям їхнім, що стоїмо нині перед славою Твоєю, і в цей благодатний день Хрещення Київської Русі подячний молитовний спів Тобі проносимо за всі благодіяння, що були в землі нашій від віку і до сьогодні, велику милость подай.

Поглянь на ниву Твою, Церкву Святу Православну, на Україну нашу, що приносить Тобі, як гарний плід сіяння Слова Твого, лики святих угодників. Бо вони послужили людям своїм вірою, надією і любов’ю, зразком слова і життя показуючи нам шлях до досконалості за заповіддю Христовою: «Будьте досконалими, як і Отець ваш досконалим є.

Зберігаючи цю їх святу спадщину, молимось Тобі, Життєдавче: спаси і помилуй нас, мир світу Твоєму подай і всьому створеному Тобою. Бо знаємо, ще не бажаєш смерті грішників, але щоб покаялися і були живі. Тому поглянь на нас, що у гріхах перебуваємо, відверни гнів Твій, що праведно спрямований на нас, даруй нам покаяння і Твоєю невимовною милістю помилуй нас.

Прийми молитви і працю нашу, що докладаємо ми на помноження любові серед усіх людей світу цього. Землю Українську захисти від усіх бід, владі мудрість додай, усім людям Твоїм даруй розраду і втіху, Церкву Твою в країні нашій зміцни і примнож, і всіх людей Твоїх у Православ’ї і благочесті затверди молитвами Пречистої Твоєї Матері, силою Чесного і Животворчого Хреста і заступництвом всіх святих, що в землі Українській просяяли, щоб в єдності вірі і любові ми славили Тебе, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.