Паломники з України відвідали монастир святого Єфрема у Греції
Монастир у Неа-Макрі
Неа Макрі - це маленьке грецьке містечко в північно-східній частині Аттики в 32 км від Афін. Розташоване воно в районі Марафонської долини, де в 490 році до н.е. за часів греко-перських воєн відбулася знаменита Марафонська битва.
За містом височить гора Амомон. Біля її підніжжя знаходиться монастир Благовіщення Пресвятої Богородиці, більш відомий серед православних греків як монастир Святого Єфрема, одного з найшанованіших святих в Елладі. У цьому монастирі і покояться мощі святого Єфрема. Також на території монастиря знаходяться святе джерело і дерево, на якому, за переказами, прийняв мученицьку смерть монах Єфрем.
Молитва і спілкування
Групу українських паломників радо зустріли у монастирі, де в цей час відбувалася Божественна літургія з нагоди дня пам’яті преподобного Нектарія Егінського. Храм був переповнений людьми. По закінченню літургії, священник, який її звершував, взяв благословення у українських митрополитів та по братськи привітався зі священиками, вручивши їм і усім паломникам з України святий Антидор.
Архіпастирі звершили молебень перед іконою з часткою мощей преподобного Нектарія Егінського, приносячи вдячність святому, що, незважаючи зміни у програмі їх перебування у Греції, Господь і святий Нектарій благоволив, щоби в день його пам’яті перші паломники з Православної Церкви України приложилися до його святих мощей.
Під благословення до митрополитів Симеона та Олександра підвезли на візку старицю-ігуменю обителі, а її помічниця розповіла українцям історію монастиря та житіє його небесного покровителя, преподобного Єфрема, який прийняв тут мученицьку смерть.
Преподобномученик Єфрем
Преподобний народився 14 вересня 1384 року і у віці чотирнадцяти років пішов в монастир Благовіщення Пресвятої Богородиці. Двадцять сім років прожив він тут в молитві і стриманості, прийняв сан священика і став хранителем монастиря. Невідомо, чи були в обителі ще ченці, або ж він жив один.
У день його народження, у вересні 1425 року, у свято Воздвиження Хреста Господнього, його взяли в полон пірати-мусульмани. Вони піддали святого мукам, примушуючи відректися від Христа. Він відмовився, і вони катували його вісім місяців, даючи ранам на його тілі трохи зажити і потім знову ранячи його. 5 травня 1426 року його привели у двір монастиря і підвісили вниз головою на дереві. Це дерево збереглося й донині. Йому вбили цвяхи в руки і ноги, а тіло прокололи розпеченим до червоного гострим залізним прутом.
Так віддав дух Господу цей святий, а через п'ятсот років люди дізналися про його страждання і знайшли його мощі. Господь прославив його за перенесені ним страждання і благословив його даром зцілювати віруючих.
Гостинність і подарунки для паломників
Паломники помолилися біля раки з мощами преподобного Єфрема, а потім з благословення Ігумені обителі для українських священнослужителів було зроблений винятковий знак поваги, і їм дозволили увійти і помолитися у каплиці, де ще залишилося те саме дерево, на якому був замучений преподобний Єфрем. Насправді такий дозвіл навіть для дуже високих гостей надається дуже рідко.
Потім була трапеза, під час якої монахині знову проявили свою повагу і любов до паломників з України, пригостивши їх та подарувавши на пам’ять про свою обитель іконки і книжки з описом життя і чудес преподобного Єфрема.
Відвідання Афін
Цього ж дня паломники побували й у столиці Греції, де мали можливість ознайомитися з духовними, історичними та культурними пам’ятками Афін.
Прес-служба Вінницько-Барської єпархії ПЦУ
Читайте наші новини в Telegram, Viber і WhatsApp