Дитячо-молодіжний хор з Вінниці здійснив паломництво у Банченський монастирі на Буковині.
З 7 по 9 травня тривала паломницька поїздка дитячо-молодіжного хору Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці у Чернівецьку область до Свято-Вознесенського Банченського монастиря. Юні хористи мріяли заспівати за Божественною літургією та відвідати дітей у дитячому будинку, який перебуває під опікою Банченської обителі.

Богослужіння відбувалося у кафедральному соборі святого благовірного князя Олександра Невського Собор. Собор був побудований у 1893 році. Споруда вражала величчю і була одним із яскравих храмів Кам'янця-Подільського. Побудована у візантійському стилі, з великим головним куполом і чотирма напівкуполами по боках, церква мала над західним входом невелику дзвіницю. У 30-х роках ХХ століття храм був розібраний на цеглу. У наш час собор був відбудований і знову став однією з визначних пам'яток Кам'янця-Подільського.

Ця фортеця, яку ще називають «форпостом Християнства», була споруджена для захисту Турецького мосту, що є сполучним перешийком між Старим містом і «великою землею». Особливістю фортеці є унікальне поєднання ландшафту зі створеною людиною неприступною фортифікаційною системою, що не має аналогів у Європі. Незважаючи на численні спроби взяти фортецю штурмом ворожими арміями, за весь час це вдалося лише одного разу - в 1672 році турецькій армії.

Кам’янець-Подільська фортеця має частково відкритий підземний хід, який, згідно з давнім переказом, вів до Хотинської фортеці, що знаходиться в 30 кілометрах. Саме до Хотинської фортеці і направилися вінницькі хористи.

Тут настільки гарно, що відомі кінорежисери обирають саме Хотинську фортецю для історичного й художнього кіно. Крім «Тараса Бульби», тут знімалося багато фільмів, зокрема «Гадюка», «Захар Беркут», «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Три мушкетери», «Чорна стріла», «Стара фортеця», «Стріли Робін Гуда».
А ще на території фортеці є два храми: церква ХІІІ століття на честь святих рівноапостольних Констянтина і Олени та церква святого благовірного князя Олександра Невського. Хористи заспівали біля цих храмів кілька пасхальних піснеспівів.
У Хотині хористи відвідали ще одну старовинну церкву ХІХ століття на честь Покрови Пресвятої Богородиці, де вінничан гостинно зустрів місцевий священик о. Георгій з парафіянами. Після трапези хор співав у Покровській церкві під час вечірнього богослужіння.

Вранці 8 травня, у неділю дитячо-молодіжний хор на чолі зі своїм керівником Наталією Кременюк співав за Божественною літургією, яку звершував єпископ Банченський Лонгин. Співали на три хори. Окрім вінничан співав головний братський хор обителі, а також дитячий хор з Дніпропетровська. Служба правилася церковно-слов’янською та румунською мовами. Вінничани також заспівали єктенії румунською.

Та найбільшою радістю для паломників стало відвідання дитячого будинку, який діє при Банченській обителі і перебуває під її опікою. Зараз тут проживають понад 400 дітей, в т.ч. більше 80-ти вроджених інвалідів і більше 80-ти ВІЛ-інфікованих. Догляд за дітьми забезпечують монахині. Та справжнім батьком для усіх дітей з Банченського дитячого будинку є єпископ Лонгин, який є засновником і монастиря, і дитячого будинку.

Діти з дитячого будинку також приготували музичний подарунок для гостей. А потім було спілкування дітей, яке запам’яталося юним вінничанам найбільше. Вони побували у кімнатах, де живуть діти, пограли з ними у ігри, брали найменших на руки, знайомилися, спілкувалися.
На жаль, наступного дня вінницький хор прощався з Банченським монастирем, який так гостинно приймав їх – з матушками, які годували і забезпечували

чудові умови для проживання, з батюшками, які проводили екскурсії, були люб’язними і відкритими, і, звичайно, з єпископом Лонгином, який просто вразив вінничан своєю неймовірною добротою і щирістю серця. Від владики Лонгина діти отримали солодкі подарунки і величезне «спасибі» для владики Симеона, який благословив свій архієрейський дитячий хор на таку поїздку.

На зворотному шляху дитячо-молодіжний хор відвідав м. Чернівці. Тут паломники побували у Свято-Введенському жіночому монастирі, де для них приготували смачну трапезу, а також у Свято-Духівському кафедральному соборі та соборі Святого Миколая.
Цей храм був побудований в Чернівцях у румунський період Буковини (1919–1940). Він уособлює на Буковині православну румунську національну традицію — побудований в румунському стилі неоромінеск. На зв'язок із румунською культовою архітектурою вказують оригінальні «кручені» бані церкви. Храм збудовано за зразком одного із шедеврів румунського середньовічного зодчества: православного Успенського архієрейського собору у румунському місті Куртя-де-Арджеш — місця останнього спочинку румунських королів.

Наостанок діти завітали до головної історичної пам’ятки Чернівців – колишньої Резиденції православних митрополитів Буковини і Далмації. Ця пам’тка включена до всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Резиденція була побудована на місці старого єпископського будинку в 1864-1882 рр. Нині тут розмістилися центральні корпуси Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Прес-служба Вінницької єпархії.
Pоздрукувати матеріал