Ще одна парафія на Вінниччині приєдналася до Православної церкви України

У храмі Покрови Пресвятої Богородиці у с. Новий Пиків Іванівської громади Хмільницького району 30 листопада, в день святого Апостола Андрія Першозванного, відбулася перша Літургія після того, як церковна громада приєдналася до Православної Церкви України.

Благочинний Хмільницького району протоієрей Георгій Дончак, який відправив це богослужіння, звернувся до вірян з проповіддю: «Дякую, брати і сестри, за спільну молитву. Вітаю вас з мудрим рішенням приєднатися до автокефальної Православної Церкви України. Бог Своєю милістю благословив вас вийти з духовного російського рабства. Вперше у цьому храмі відбулася служба Божа рідною українською мовою, вперше була згадана держава наша – Україна, а не просто якась невідома «дєржава». Були піднесені до Господа молитви за наших воїнів-захисників, за перемогу і справедливий мир на нашій українській землі.

Одна з тих, хто організував вихід релігійної громади з УПЦ московського патріархату та перехід під юрисдикцію ПЦУ, Неля Суша каже, що сам процес був тривалим і доволі болісним. «Вперше про перехід я заговорила ще у 2019 році, коли в Україну привезли Томос про автокефалію Православної Церкви України, – каже Неля Суша. – Я тоді сказала про це священникові. Він відповів, що церква у нас, мовляв, українська, тільки молимось старослов’янською мовою (те, що постійно кажуть священники московського патріархату). Але тоді деякі прихожани дорікнули мені, що ніби я роблю заколот у церкві. Так тоді це питання затихло, навіть, можна сказати, не розпочавшись».

Після того, як росія розпочала повномасштабне вторгнення на територію України, Неля Суша знову повернулася до цього питання. «Я кілька разів запитувала священника чи не пора порвати з московською церквою і почати молитися українською мовою, – каже Неля Суша, - бо уже ракети над головами літають. Я почала працювати з людьми, запитувала чи хотіли б вони, щоб у нас була українська церква. Бачу, люди хочуть української церкви, і це мені додало сил. Після цього почала збирати підписи».

Так крок за кроком місцеві активісти просували ідею переходу громади під юрисдикцію Православної церкви України. Місцевий священник наміри громади не підтримав. «І ось тепер наша мрія здійснилася» – каже Неля Суша, не приховуючи радості і демонструючи виписку із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, де зазначено, що релігійна громада Покровського храму села Пиків належить до Православної Церкви України.

Пресслужба Вінницько-Барської єпархії УПЦ (ПЦУ)

Pоздрукувати матеріал
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування