4 липня
2015 р.
У Вінниці відкрилася фотовиставка в пам’ять про Блаженнішого Митрополита Володимира.
4 липня, напередодні першої річниці від дня блаженної кончини Престоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Володимира, у вінницькій галереї «Інтер-Шик» відкрилася фотовиставка, присвячена пам’яті Його Блаженства. 

На виставці, яка називається «Село Марківці – мала батьківщина Блаженнішого Митрополита Володимира», представлені фотороботи митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневского Олександра (Драбинка), який був секретарем Блаженнішого Митрополита Володимира, та протоієрея Максима Брусники, який декілька років очолював фотослужбу Предстоятеля Української Православної Церкви. 

Організаторами фотовиставки виступили «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира» та Вінницька єпархія за підтримки «Регіонального центру сучасного мистецтва Арт-Шик», керівника ГО «Центр «Культурна стратегія – XXI» Людмили Бушинської, вінницького підприємця Олексія Дроздовського, Голови громадської організації "Рада Вінниччини" Людмили Станіславенко.

Виставку відкрив митрополит Вінницький і Барський Симеон. Архієрей відзначив, що Вінниця не випадково була обрана місцем проведення виставки, адже свого часу Марківці та Летичівський район адміністративно входили до складу Вінницької області. Сам Блаженніший Митрополит Володимир щороку відвідував із архіпастирськими візитами Вінницьку єпархію.

До присутніх звернувся один з авторів фоторобіт митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр. Він поділився спогадами про Блаженнішого митрополита Володимира і зауважив, що фотовиставка, яка представлена увазі відвідувачів, є одним із багатьох заходів, якими в ці дні в усій Україні православні вшановують пам’ять свого спочилого Предстоятеля. 

Після виступу хору духовенства м. Вінниці під керівництвом протоієрея Сергія Виговського, який проспівав «Вічну пам’ять» Митрополиту Володимиру і виконав кілька духовних творів, митрополит Олександр провів першу екскурсію фотовиставкою для численних гостей, серед яких були архієреї: митрополит Хмельницький і Староконстянтинівський Антоній та архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, представники духовенства, миряни, журналісти місцевих ЗМІ. Завершилася екскурсія загальним співом відомої пісні «Ромашка белая», текст якої ще у молодості написав майбутній митрополит Володимир. 

Фотовиставка «Село Марківці – мала батьківщина Блаженнішого Митрополита Володимира» у галереї «Інтер-Шик» за адресою: вул. Арх. Артинова буде відкрита до 7 липня. Відвідувачі зможуть переглянути найяскравіші моменти, які вдалося зафіксувати під час відвідання Блаженнішим Митрополитом Володимиром своєї малої батьківщини – села Марківці Летичівського району Хмельницької області. Це і природа, і спілкування з людьми, і богослужіння в місцевому Архангело-Михайлівському храмі, і відвідання Спасо-Преображенского Головчинецького жіночого монастиря, у якому майбутній Архіпастир прийняв Святе Хрещення, і заупокійні молитви на могилах батьків.

В цілому, експозиція передає благоговійне ставлення Блаженнішого Митрополита Володимира до своєї малої батьківщини та рідних людей, що не може не стати прикладом для майбутніх поколінь.

Прес-служба Вінницької єпархії.