16 серпня
2015 р.
На Вінниччині держава повернула черговий храм у власність громаді УПЦ.
16 серпня, по завершенні недільного богослужіння у Спасо-Преображенському храмі с. Луки-Мелешківської Вінницького району, відбулося підписання акту про повернення державою церковної будівлі у власність релігійної громади. Відповідне рішення було підписане напередодні головою Вінницької облдержадміністрації Валерієм Коровієм. 

«Ми - сучасне покоління, зобов’язані виправити помилки минулого та повернути націоналізоване культове майно, що сприяє зміцненню відносин влади і церкви. Наше спільне завдання зберегти та утвердити гармонійні партнерські відносини з релігійними організаціями усіх конфесій, що є запорукою миру та спокою в області, процвітання незалежної, суверенної та соборної України», - зазначив Валерій Коровій, звертаючись до вірян.
 
В урочистій церемонії передачі храму разом з керівником світської влади брав участь керуючий Вінницькою єпархією УПЦ митрополит Вінницький і Барський Симеон. Архіпастир зауважив, що хоча й до цього часу громада фактично володіла храмовою будівлею, але офіційна передача колись націоналізованого храму свідчить про розуміння владою необхідності виправлення помилок минулого і відновлення історичної справедливості.
 
Разом із тим митрополит Симеон наголосив, що відтепер громада, як повноправний власних храмової будівлі, має докладати усіх зусиль для її збереження і утримання в належному стані, адже храм Преображення Господнього у с. Лука-Мелешківська належить до списку «Перлини Поділля» та є пам’яткою архітектури місцевого значення. Архіпастир побажав Божої допомоги у цьому настоятелю храму протоієрею Василію Альмухамеду та парафіянам, а також подякував керівництву області і особисто голові Вінницької ОДА за всебічне сприяння релігійним громадам УПЦ на Вінниччині у вирішенні їх нагальних проблем в тому числі й у питанні повернення храмових споруд релігійним громадам.

Прес-служба Вінницької єпархії.