27 серпня
2015 р.
На чергових зборах єпархіальної ради було розглянуто низку важливих питань єпархіального життя.
24 серпня у Вінницькому єпархіальному управлінні під головуванням митрополита Вінницького і Барського Симеона відбулося чергове зібрання єпархіальної ради. Головним на зібранні було затвердження плану заходів по святкуванню Собору Вінницьких святих. Заходи триватимуть з 12 по 15 вересня. 

12 вересня у Спасо-Преображенський кафедральний собор з Греції, у супроводі митрополита Верійського і Наусського Пантелеімона, прибудуть мощі преподобного Симеона Стовпника. Зустріч мощей відбудеться під час всенічного бдіння, яке розпочнеться о 17.00. 

13 вересня, у неділю, о 6.00 і 9.00 у кафедральному соборі відбудуться Божественні літургії. Усі бажаючі зможуть помолитися і приложитися до мощей преподобного Симе-она Стовпника. О 17.00, буде відслужене всенічне бдіння.
 
14 вересня, в день Церковного новоліття, свята Собору Вінницьких святих і дня пам’яті небесного покровителя митрополита Симеона преподобного Симеона Стовпника, у кафедральному соборі буде звершена Божественна літургія, яку очолить Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю УПЦ співслужитимуть архієреї з України, Польщі, Білорусі, Молдови, Греції, і Грузії. О 17.00 у соборі буде відслужене всенічне бдіння. 

15 вересня, в день пам’яті преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських, Вінниччина, продовжуючи святкувати свято Собору Вінницьбких святих, молитовно відзначатиме 1000-ліття представлення святого рівноапостольного князя Володимира. Божественна літургія відбудеться у Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі (смт. Браїлів Жмеринського району). Літургію очолить Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні архієреїв та всього духовенства Вінницької єпархії. 

На святкування у Браїлів будуть привезені усі чудотворні ікони Вінницької єпархії: : Браїлівсько-Почаївська, Браїлівсько-Ченстоховська, Барська, Зиновинська, Писарівська, Кіровська, Тиврівська, Вінницько-Рожецька, а також мощі преподобного Симеона Стовпника.

Обговоривши з членами єпархіальної ради прийдешнє святкування, митрополит Симеон дав доручення підготувати й проведення фестивалю духовно-патріотичної пісні, який відбудеться у Вінниці 17 жовтня.

Також на зібранні були обговорені дисциплінарні питання. Після обговорення єпархіальною радою інциденту, що стався у храмі святителя Миколая у м. Вінниці 16 серпня, митрополит Симеон заборонив у священнослужінні строком на шість місяців клірика зазначеного храму архімандрита Олексія (Глущука). В указі зазначено, що архімандрит Олексій заборонений у священнослужінні згідно 11-го правила Святих Апостолів та 9 правила Анкірського Собору. Архімандрит Олексій заборонений за те, що дозволив одягати священицькі ризи, звершувати Таїнство Сповіді, і брати участь у богослужінні колишньому клірику Вінницької єпархії, який був позбавлений священного сану у 2004 році. Крім того в указі згадано про порушення архімандритом Олексієм церковної дисципліни, яке проявилося зокрема у непослуху Правлячому Архієрею та неповазі до Єпархіальної ради.
 
Підписавши указ про заборону, митрополит Симеон висловив сподівання, що архімандрит Олексій зрозуміє важкість порушення Церковних канонів, яке він допустив і у час, коли він не матиме права звершувати богослужіння та інші священнодійства, принесе покаяння і покаже його плоди у послуху Святій Православній Церкві.

Прес-служба Вінницької єпархії.