15 січня
2016 р.
У с. Кіровці Калинівського району пограбували чудотворні ікони.
Чудотворні мироточиві ікони Спасителя та Божої Матері «Іверська», які знаходяться у с. Кіровка Калинівського району, були пограбовані в ніч з 14 на 15 січня. Про це повідомив протоієрей Віталій Трач, настоятель храму святої преподобної Параскеви Сербської, у якому постійно перебувають святині. 

Вранці 15 січня священик виявив сліди зламу на дверях храму. Увійшовши всередину побачив, що кіоти, у яких перебувають ікони, відкриті. Коштовні прикраси, пожертвувані на знак подяки за чудесне зцілення або допомогу по молитвах перед кіровськими іконами, були вкрадені. На підлозі залишилося лише кілька хрестиків і ланцюжків. Отець Віталій викликав представників правоохоронних органів, які провели необхідні слідчі дії.

Як розповів настоятель храму, коштовні пожертви приносилися до ікон впродовж восьми років. Люди їхали до кіровських святинь, які прославились мироточенням. Ароматне миро, яке з’являється на іконах під час богослужінь, має цілющі властивості. Коштовні речі, які люди залишали на кіровських іконах, є свідченням про чудесні випадки, які відбуваються після помазання цим миром. 

Найбільше, чого боявся о. Віталій і парафіяни, це щоб ікони не осквернили чи не пошкодили. На щастя, вони залишилися цілими, а на вечірньому богослужінні стали помітними нові крапельки мира, які виступили на поверхні ікон. «Значить Господь і Божа Матір не відвернули Свою благодать» - каже о. Віталій. Священик сподівається на милість Божу і звертається до крадіїв, якщо у них залишилася хоч крапля совісті, повернути вкрадене у храм і покаятися у гріху святотатства. Правоохоронці тим часом розпочали пошуки злочинців.

Нагадаємо, що це вже другий випадок пограбування чудотворних ікон на Вінниччині, які відбулися останнім часом. У ніч на 30 грудня 2015 року у Вінниці, в храмі Воскресіння Господнього, була пограбована чудотворна «Зиновинська» ікона Божої Матері, з якої також були зняті всі коштовні прикраси. 

Прес-служба Вінницької єпархії.