9 червня
2016 р.
200-літній ювілей відзначив храм у Жмеринському районі
9 червня, у день свята Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Симеон відвідав старовинний храм на честь Вознесіння Господнього у с. Станіславчик Жмеринського району та звершив у ньому святкову Божественну літургію. Його Високопреосвященству співслужили священики Жмеринського району та духовенство м. Вінниці. За богослужінням молились настоятелька Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря ігуменя Антонія (Стеценко), місцева влада, парафіяни та численні паломники. Усі віряни мали змогу молитовно вклонитись чудотворному образу Пресвятої Богородиці "Зіновинська", який перебував у храмі.

Під час Малого входу митрополит Симеон нагородив за труди на благо Церкви настоятеля храму ієрея Димитрія Пасічника богослужбовою нагородою - наперсним хрестом.

Привітати громаду села з визначною датою 200-ліття храму прибув і голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій.
 
Також за участю митрополита Симеона та голови облдержадміністрації відбулося підписання акту про передачу релігійній громаді Свято-Возненсенського храму.

Звертаючись до парафіян, Валерій Коровій привітав їх і зазначив, що передача документів – це справа скоріше символічна, адже громада давно користується храмом і проводить у ньому молитви і богослужіння. Підписання документів, які були передані громаді, за словами очільника області, це  акт відновлення історичної справедливості, яка була порушена за часів атеїстичної влади.

Митрополит Симеон  подякував керівникам обласної влади за всебічне сприяння релігійним громадам УПЦ на Вінниччині у вирішенні їх нагальних проблем в тому числі й у питанні повернення храмових споруд релігійним громадам.
 
Після богослужіння та хресної ходи духовенство на чолі з архіпастирем звершили заупокійну літію на могилах священиків, які у різні роки несли послух у цьому храмі. Завершуючи богослужіння митрополит Симеон привітав отця Димитрія та парафіян з Престольним святом та ювілеєм храму. Також владика нагородив благодійників храму медаллю преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських.  Насамкінець отця Димитрія та актив храму вітали представники місцевої влади, меценати та благодійники парафії.

Історична довідка:
Свято-Возненсенький храм у с. Станіславчик був збудований у 1816 р. на кошти прихожан та графа Олексія Бахметьєва. Церква була побудована з каменю і покрита гонкою (маленькі дерев'яні дощечки). Біля храму знаходився будинок священика. У 1837 році була добудована дзвіниця. У 1853 встановлено новий іконостас.

В 1936 р. повністю зруйновано дзвіницю та будинок священика, а 20 жовтня 1961 р. храм закривають при цьому руйнують центральний купол.

В 1989 р. настоятелем призначено протоієрея Миколая Попа, у храмі відновлюються богослужіння. в 1997 р. Відбудована дзвіниця.

Біля храму знаходяться дві могили священиків: Лонгіна Змачинського та Мартирія Танашевича, які у різні роки звершували тут своє служіння.


Прес-служба Вінницької єпархії