19 серпня
2016 р.
Дві тисячі прочан вирушили у хресну ходу з Браїлівського монастиря до Почаєва
19 серпня, в день свята Преображення Господнього, зі Свято-Троїцького Браїлівського монастиря до Свято-Успенської Почаївської Лаври з благословення митрополита Вінницького і Барського Симеона вирушила піша хресна хода, яка проводиться 15-ий рік поспіль. Участь у ній беруть прочани не лише з Вінницької, а й з інших єпархій України. 

Цього разу з Браїлова вийшло понад дві тисячі людей. Планується, що по всій довжині маршруту до хресної ходи будуть приєднуватися священики миряни, які бажають пройти якщо не весь шлях, то хоча б його частину, щоби долучитися до спільної молитви до Господа Ісуса Христа і Його Пречистої Матері за мир в Україні, в Церкві Христовій, в сім’ях і в душах людей. 

Перед початком хресної ходи у Свято-Троїцькому соборі обителі був звершений молебень. Старший священик монастиря архімандрит Онуфрій (Олійник) окропив хрестоходців святою водою і передав їм благословення від митрополита Симеона. Після цього хресна хода вирушила у шлях від Браїлова до Почаєва, куди планується прибути 26 серпня. У Почаві хрестоходці візьмуть участь у святкуванні престольного свята Почаївської Лаври - Успіння Пресвятої Богородиці, яке відзначається 28 серпня. 

Впродовж усього шляху прочанами опікуватимуться сестри Браїлівської обителі на чолі з ігуменею Антонією (Стеценко), які привозитимуть їжу і надаватимуть у разі потреби необхідну допомогу. 

Як і у попередні роки, очолює хресну ходу священик Браїлівського монастиря архімандрит Іоасаф (Ковецький), котрий нещодавно брав участь у Всеукраїнській Хресній ході миру і любові і очолював її східних напрямок.

Прес-служба Вінницької єпархії