31 травня
2018 р.
У Вінниці відбувся другий випуск Освітньої програми «Основи християнського богослов’я» (ФОТО, ВІДЕО)

31 травня у актовій залі Вінницького приватного навчально-виховного комплексу Святителя Миколая відбулося урочисте закриття ІІ-ї сертифікатної освітньої програми «Основи християнського богослов’я». Ця програма є спільним проектом Донецького національного університету імені В. Стуса та Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Програма об’єднала цілу команду викладачів, практиків та слухачів довкола єдиної мети – підвищення культурного рівня і розширення кругозору православної молоді, зміцнення взаєморозуміння і віротерпимості у суспільстві.

15 слухачів, серед яких не лише вінничани, а й мешканці Жмеринського та Вінницького районів, за вісім місяців навчання отримали безцінний досвід, знання і навички, які стануть в нагоді як за основним місцем роботи, а серед слухачів були священнослужителі, педагоги, психологи, підприємці, студенти, так і для виконання суспільно-корисної і просвітницької роботи при храмах.

Урочисту частину, розпочала ТВО ректора ДонНУ Тетяни Нагорняк, яка підбила підсумки освітньої програми і висловила задоволення результатами, які показали слухачі під час заліків та захисту письмових робіт. Говорячи про освітню програму, пані Нагорняк особливо підкреслила її соціальне значення. За її словами вміння зберігати духовну основу є вкрай необхідним в такі непрості часи, які нині переживає Україна. На заняттях слухачі не лише здобували певні знання і досвід, які допомагають у духовному зрості, а й навчалися передавати його іншим. Тетяна Леонтіївна привітала випускників програми та висловила впевненість, що набуті навички спілкування, вміння почути іншу людину, зрозуміти її позицію, допоможуть випускникам краще доносити до свої знання і переконання до тих, з ким доведеться зустрічатися на життєвому шляху.

Наступним до присутніх звернувся митрополит Вінницький і Барський Симеон. Насамперед Владика висловив задоволення від того, що слухачі цієї освітньої програми були дуже мотивовані і навчалися не для диплому, як то іноді буває, а для отримання справжньої користі для себе і суспільства у вигляді набутих знань і досвіду. Його Високопреосвященство зауважив, що отримані знання потрібно нести далі – у родини, колективи, до знайомих і друзів, до тих людей, з ким доведеться спілкуватися, виконуючи різні церковні послухи. У цьому полягає сенс навчання: з маленького зерна народжується великий врожай. Митрополит Симеон подякував за співпрацю ректору ДонНУ Роману Гринюку, ТВО ректора Тетяні Нагорняк, тьюторам групи, викладачам та побажав усім їм та слухачам Божого благословення на подальші добрі справи.

Ведуча заходу висловила подяку за сприяння у організації і проведенні програми управлінню у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації та безпосередньо начальнику управління Ігорю Салецькому.

Після офіційних виступів був продемонстрований відеоролик з найяскравішими моментами ІІ-ї Освітньої програми. Це заняття у аудиторії і практичні уроки у недільних школах міста, а також паломницько-краєзнавчі екскурсії до подільських святинь. У ролику прозвучали побажання викладачів та враження слухачів програми.

Далі відбулося вручення сертифікатів Освітньої програми «Основи християнського богослов’я». Сертифікати вручала ТВО ректора вузу Тетяна Нагорняк, митрополит Симеон надав кожному випускнику своє архіпастирське благословення.

За традицією, були відзначені й найкращі викладачі Освітньої програми. Цього року такими були визнані протоієреї Віталій Голоскевич, Володимир Пучков та Олег Скнар. Від імені викладачів до випускників звернувся о. Володимир. Він зазначив, що однією з завдань, які ставили перед собою викладачі Програми, було ламати стереотипи. Священик побажав, щоби і випускники також використовували це вміння. «Нехай на життєвому шляху кожного з вас зустрінеться такий скептик, чиї стереотипи про вас ви зможете поламати. Насамперед, стереотипи про те, що віруючі люди неосвічені, замкнені у собі, несприйнятливі до хорошого і нового, що створює людина. Ви можете і повинні ламати такі стереотипи» - наголосив священик.

Випускники у свою чергу звернулися до викладачів і подарували їм чудові листівки з віршами, у яких описали усі їх найкращі якості і таланти.

На завершення урочистості у храмі, що діє при НВК, відбувся подячний молебень, який відправив митрополит Вінницький і Барський Симеон. Владика ще раз привітав усіх зі святом та побажав Божого благословення.

Прес-служба Вінницької єпархії

Читайте наші новини у Telegram

Фотоальбом на FLICKR

Відео - Прес-служба ДонНУ